Ціни на бензин б'ють всі рекорди

Впродовж минулого тижня ціни на основні види нафтопродуктів в Україні прямували вгору.

На найдорожче бензин марки А-95 ціни знову зросли, хоча  темпи зростання дещо  сповільнилися. Середні ціни на найпопулярнішу марку бензину А-95 на цьому тижні досягли максимальної позначки 5 грн./літр, піднявшись з 4,97 грн./літр. "Найдорожчим" по високооктану були Крим, Донецька та Київська області. Нижні межі ціни фіксувалися в Запорізькій, Рівненській і Черкаській областях України. Своєю чергою ціни на крупногуртові партії А-95 ціни дещо знизилися, з 5 тис. 783 грн. за тонну до 5 тис. 776 грн. за тонну.

АЗС
Архів
На всі категорії бензину ціни цього тижня найвищими були в Донецьку
За даними консалтингової компанії UPECO, низькооктанові марки бензину А-76/80 за тиждень подорожчали якнайбільше - в середньому на 12 копійок, з 4,54 грн. за літр до 4,66 грн. за літр. Найдорожче низькооктан продавався в Криму та Вінницькій області, а також на Донеччині. Найнижчі ціни на бензин А-76/80 збереглися в Полтавській і Херсонській областях.

У той же час ціни на крупногуртові партії низкооктану зросли з 5 тис. 570 грн. за тонну до 5 тис. 579 грн. за тонну.

Також значно, в порівнянні з іншими видами нафтопродуктів, зросли ціни на бензин марки А-92 – на 9 копійок. Як і тижнем раніше, в Криму ця марка бензину продавалася найдорожче - за ціною 4,99 грн./літр. Крім того, дорожче, ніж в інших регіонах, А-92 продавався на Донеччині і в Чернівецькій області. Найдешевше А-92 можна було придбати в Полтавській і Херсонській областях країни.

Зросли ціни на бензин
З жовтня місяцяціни на бензин в Україні стрімко прямують вгору (Фото: Архів)
Темпи зростання цін на дизельне паливо зменшилися: за минулий тиждень подорожчання становила всього 5 копійок, тоді як тижнем раніше ціни на ДП злетіли на цілих 14 коп.

Найдорожчим "дизель" був, як і раніше, в Криму й Донецькій області. При цьому найнижчі ціни на дизпаливо спостерігалися в Херсонській та Черкаській областях країни.

На крупногуртові партії ДТ ціни протягом минулого тижня зросла з 5 тис. 422 грн. до 5 тис. 432 грн. за тонну, пише ЛігаБізнесІнформ.

Нагадаємо, ціни на нафтопродукти в Україні зростають, починаючи з жовтня. На даний момент причини стрімкого зростання роздрібних цін на моторні бензини, дизпаливо й розріджений газ розслідують органи Антимонопольного комітету України (АМКУ).

Невтішними є новини з міжнародних ринків. За підсумками минулого тижня нафтовий "кошик" ОПЕК подорожчав до рівня |DOLLAR|91,5  за баррель. Це дещо нижче ніж історичний рекорд( |DOLLAR|91,91), який був встановлений також минулого тижня - 21 листопада, однак приводів для оптимізму такий показник все одно не створює.  Як засвідчує досвід зростання цін на нафту на міжнародних ринках, український споживач відчуває його із запізненням на кілька тижнів. Відтак в українських атвовласників попереду - нові "сюрпризи" у вигляді чергових ціновий рекордів на АЗС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: