Ціни на харчі знову регулюватимуться владою

Виробники узгоджуватимуть з місцевою владою ціни на муку, хліб, ковбасу, сосиски, молоко, сметану, цукор, олію, гречку і манку.

Кабінет міністрів прийняв постанову щодо ціноутворення на соціально значимі продовольчі товари. Таке рішення ухвалене сьогодні на засіданні уряду, повідомив журналістам міністр економіки Богдан Данилишин.

Міністр уточнив, що цією постановою відновлено державне цінове регулювання на окремі продукти харчування з урахуванням сезонності у вигляді декларування цін.

За словами Данилишина, в перелік продуктів, що підлягають ціновому державному регулюванню, ввійшли мука I і II сорту, хліб масових сортів, варена ковбаса, сосиски, молоко з жирністю 2,5-3,2%, сметана з жирністю до 20%, цукор і соняшникова олія.

З нового переліку товарів Кабмін виключив макаронні вироби і включив в нього гречану і манну крупу.

Уряд також скасував граничний розмір торгової надбавки на вказані продукти харчування у розмірі 15%, яка встановлювалася місцевими державними адміністраціями.

Відзначимо, 13 травня Кабмін відклав на тиждень ухвалення рішення щодо державного регулювання цін на окремі продукти харчування.

До 6 березня діяв порядок, який стримував зростання цін на 20 продуктів харчування, зокрема, хліб, муку, масло, манну і гречану крупи, варену ковбасу, молоко (жирністю 2,5-3,2%), масло (жирністю до 80%), повідомив перший заступник міністра економіки Сергій Романюк.

Він додав, що указом президента це розпорядження було призупинене. "Тепер ми пропонуємо трохи змінити цю ситуацію, дати можливість більше впливати на ці речі місцевим органам влади, зменшити перелік товарів, які підлягають цьому регулюванню...Ми допускаємо підвищення цін без узгодження до 1% на місяць. Якщо більше, то виробник повинен до інспекції надати витрати, а інспекція дає висновок, після чого місцева влада ухвалює рішення щодо оптових і роздрібних надбавок на ціни виробника", - відзначив він.

Нагадаємо, уряд заявив на початку травня про намір повернутися до механізму регулювання цін на окремі продукти харчування. За словами Данилишина, раніше ухвалене урядом рішення про скасування державного цінового регулювання на соціально важливі продовольчі товари "було помилковим".

Варто відзначити, що за даними Держкомстату, інфляція за підсумками квітня склала 0,9%, за підсумками 4 місяців 2009 року – 6,9%.

Читайте також:

В Україні подешевшали яйця, молоко та комп'ютери

Україна на останньому місці по виходу з кризи

В Україні вдвічі підвищено акцизи на пиво

Влітку подорожчають цукор та олія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: