Ціни на квартири в Києві "замерзли" до осені

Восени київське житло може подорожчати, але тільки в тому разі, якщо в Україні відновиться іпотечне кредитування.

Ціни на квартири в Києві залишаться незмінними до осені поточного року, прогнозують експерти. Восени житло може подорожчати в разі, якщо в Україні відновиться іпотечне кредитування, і подешевшає, якщо цього не відбудеться.

За інформацією спеціалістів, ціни на столичному ринку нерухомості залишаються майже незмінними вже півроку. У вартості житла є невеликі коливання, але вони несуттєві і не перевищують 1%. Зокрема, у лютому, незважаючи на вибори та невелике пожвавлення купівельного інтересу, середня ціна квадратного метра вторинного житла впала на 0,09%.

Одним із чинників того, що житло не дорожчає, є фактична відсутність в Україні нормального іпотечного кредитування. "У мене було дві угоди із залученням кредитних коштів за весь цей час, - розповів директор ріелторської компанії "Золоті ворота" Олексій Холмецький. - І це був такий болісний процес: банк більше місяця приймав рішення. У підсумку люди втратили завдаток, тому що не вклалися в обумовлені терміни".

В той же час, ціни поки й не падатимуть через брак в столиці ліквідного житла. "Брак ліквідного житла. Зараз левова частка квартир в економсегменті з вадами: або поверх перший або останній, або вікна виходять на гучну вулицю тощо. Тобто, гарну квартиру дешевше сьогодні потрібно ловити, тоді як навесні-влітку минулого року їх було повно", - розповіла незалежний ріелтор Вікторія Мізюк.

Крім того, зараз на ринку нерухомості актуальні "ланцюжки", коли продають одну квартиру і купують іншу. "Якщо раніше різниця між "одиничкою" та "двійкою" була 40-50 тисяч доларів, то зараз 10-15 тисяч доларів, тому багато хто хоче розширюватися, - пояснив Олексій Холмецький. - Покупець "одинички" дає поштовх. Її продавець купує "двійку". Продавець "двійки" купує "трійку". Ось так і відбуваються угоди". Не дає падати цінами і курс долара.

В той же час, найвагомішою причиною того, що житло не дешевшає, є чутки про відновлення восени іпотеки, що може підняти ціни. Тому зараз на ринку багато продавців, які виставляють квартири на продаж за ціною вище середньоринкової, стоять на ній намертво і навіть можуть періодично підвищувати.

За словами експертів, зараз йде "війна нервів":  якщо не горить, продавці не хочуть скидати ціну в очікуванні майбутнього подорожчання , а покупці не хочуть і не можуть купувати квартири за завищеними цінами.

Разом із тим, якщо у вересні-жовтні очікуваного відновлення кредитування банками не відбудеться, ціни на житло впадуть.

Поки ж можливе невелике літнє зниження. "Навіть у більш вдалі роки існувало правило: починається літо - продажі падають. На тлі зменшення попиту, думаю, до літа ціни впадуть на 5-10%, - додала ріелтор Вікторія Мізюк.

Нагадаємо, протягом минулорого року українці майже припинили брати в банках кредити під заставу майна, зокрема нерухомого.

Кількість договорів по таких операціях за рік знизилася майже в десять разів - з 361,5 тисячі до 37,5 тисячі.

Читайте також:

Майже 100% іпотечних кредитів в Україні є проблемними

За рік квартири у Києві подешевшали вдвічі

Кияни почали продавати квартири по частинах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: