Ціни на ліки підскочили (відео)

Вчора в Держслужбі лікарських засобів пройшло екстрене засідання. Чиновники вирішували, як зупинити безпрецедентне підвищення цін на медпрепарати.

Подорожчання в першу чергу торкнулося імпортних препаратів. Імпортери лікарських засобів стверджують, що подорожчання спровокувало підвищення курсу долара. У свою чергу у Держслужбі лікарських засобів не виключають, що торговці медикаментами вступили у змову.

Чиновники обіцяють, що якщо оператори фармринку не повернуть колишні ціни, в ситуацію будуть змушені втрутитися силові органи.

За інформацією менеджерів найбільших українських аптечних мереж, всі вихідні аптечні кіоски в авральному порядку міняли цінники. А вже вчора рядові співробітники київських аптек були змушені пояснювати своїм клієнтам, чому буквально за ніч медпрепарати виросли в ціні майже в півтора рази.

У Держслужбі лікарських засобів вчора повідомили, що операторів ринку медпрепаратів екстрено зобов'язали знизити ціни в найближчий день. "З сьогоднішнього дня ліки повинні подешевшати. Якщо вони не подешевшають, то, на мій погляд, тут вже повинні розбиратися податкова і прокуратура", - сказав заступник глави Держслужби лікарських засобів Костянтин Косяченко.

Неофіційно фармацевти кажуть, що дистриб'ютори підняли ціни передчасно. "У компаній ще є резерви, куплені за нижчою ціною. Тому підвищення цін зараз - це свого роду спекуляція", - зізнався один із учасників ринку. Водночас велика частина імпортних лікарських коштів в аптеках - європейського виробництва. Відповідно, розрахунок за них йде в євро, а не в доларах.

Тим часом не виключено, що скоро підвищаться ціни і на медпрепарати українського виробництва. Українські фармацевтичні компанії також прив'язані до коливань курсу долара. "В основному 80% нашої сировини куплено за євро і долари. Але в структурі собівартості сировина займає близько 50-60%", — каже комерційний директор Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу Євгеній Сова.

Зараз на заводі використовують сировину, куплену ще за старим, низьким курсом. Тому там ціни поки піднімати не планують. В той же час на заводі стверджують, що запасів сировини вистачить ненадовго. Тому, якщо курс не стабілізується, підвищення не уникнути.

Є й інші причини для подорожчання медпрепаратів. "Ціни, безумовно, будуть рости, через те, що росте все: сировина, енергоресурси плюс інфляція. Проте на основний портфель соціально важливих препаратів ціни виростуть дуже несуттєво", - констатує заступник генерального директора з маркетингу фармацевтичної компанії "Дарниця" Юрій Чертков.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: