Ціни на оренду офісів зупинилися

Вартість оренди офісів від початку року зросла на 15%, але з серпня зростання орендних ставок припинилося.


У Києві вартість оренди професійних офісних приміщень в січні-жовтні зросла в середньому на 15%.

Про це повідомив управляючий партнер міжнародної компанії CB Richard Ellis Радомир Цуркан.

При цьому, в серпні-вересні зростання орендних ставок на офісні приміщення в столиці припинилося.

Офіс
Архів
Ціни на оренду офісів зупинилися
"У жовтні ніяких явних змін у вартості оренди офісних приміщень також не спостерігалося. Принаймні, це ніким не було заявлено офіційно. Базові ставки залишилися на колишньому рівні. Таким чином, зростання становило 0%", - сказав експерт.

Цуркан зазначив, що на ринку спостерігаються деякі нові тенденції. Зокрема, багато орендарів зайняли вичікувальну позицію, що призводить до сильного пресингу на орендодавців. Паралельно почала активно з`являтися пропозиція здачі офісних приміщень в суборенду, що чинить тиск на прямі ставки оренди, оскільки суборенда пропонується за тією ж ціною, але часто виключає капітальні витрати з боку орендарів. На ринку вже є приклади втрати орендарів на користь таких приміщень.

За спостереженнями експерта, орендодавці стали більше йти на поступки і в процесі переговорів з потенційними орендарями зменшувати орендні ставки, іноді істотно.

За даними компанії, на сьогодні вартість оренди офісних приміщень класу А в столиці становить 65-90 дол./кв.м на місяць, класу В - 40-75 дол./кв.м на місяць, класу С - 30-50 дол./кв.м на місяць.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: