Ціни на пшеницю впали до мінімуму з квітня 2007 року

За минулий рік падіння ф'ючерсів на пшеницю перевищило 38%. В 2010-му пропозиція перевищить попит на 17,6 мільйонів тонн.

На тлі оптимістичних прогнозів щодо збору урожаю в Австралії, США, Китаї, а також через зростання запасів, ціна на пшеницю впала до мінімального значення з квітня 2007 року.

За прогнозами агентства Bloomberg, в 2009-2010 сільськогосподарському році пропозиція перевищить попит на 17,6 мільйонів тонн.

Ціна на пшеницю по контрактах з постачанням в грудні вже знизилася на 0,9%, до рекордних 4,5 доларів за бушель. За минулий рік падіння ф'ючерсів на пшеницю перевищило 38%.

Разом з прогнозованим надлишком пшениці на ринку, експерти передбачають, що світовий експорт скоротиться на 14% - до 121,1 мільйонів тонн, оскільки основні імпортери, зокрема країни Північної Африки і Близького Сходу, розширюють внутрішнє виробництво.

Україна в липні 2008 року - червні 2009 року поставила на зовнішні ринки 24,7 мільйонів тонн зерна, що, як заявила Українська аграрна конфедерація, дозволило їй увійти до трійки найбільших світових зернових експортерів. Цікаво, що при цьому західні експерти серед найбільших експортерів згадують тільки США, Канаду, Австралію та Росію.

Читайте також:

Єгипет визнав українську пшеницю непридатною для споживання

Україна, Росія та Казахстан створять зерновий пул

Україна подарувала голодуючим з Ефіопії тисячу тонн пшениці

Росія випередила Україну на світовому ринку зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: