Ціни на цукор досягли двадцятирічного максимуму

Вперше за 20 років тонна цукру на Лондонській товарній біржі коштує майже 500 доларів.

Ціна жовтневих ф'ючерсних контрактів на цукор на Лондонській товарній біржі 3 серпня досягла максимального за 20 років значення - 498,7 доларів за тонну, що на 41% вище, ніж цього ж дня роком раніше.

Котирування ф'ючерсів на цукор почали зростати ще в травні через очікування його дефіциту, який може викликати посуха в Індії. Ця країна є другим за розмірою в світі експортером і споживачем цукру.

За прогнозами аналітиків, в 2009-2010 маркетинговому році Індія імпортує 5 млн тонн цукру проти 2,7 млн тонн в нинішньому.

Через посуху постраждали також посіви цукрового очерету в Таїланді і Мексиці, а в Бразилії його поля затоплені через велику кількість опадів.

Через зростання цін на цукор у світі в листопаді 2005 р. - до 400 дол./т цукру-сирцю і 469,9 дол./т бурякового цукру - в Україні його вартість виросла за 1,5 місяця з 2,8 тис. грн/т до 4 тис. грн/т.

Втім, подорожчання на внутрішньому ринку відбувається не тільки і не стільки через світові котирування, але в результаті очікуваного дефіциту на внутрішньому ринку. При споживанні на рівні 1,8-2 млн тонн обсяг виробництва в нинішньому році в країні складе не більше 1,5 млн тонн при повній відсутності перехідних запасів.

Читайте також:

Долар в обмінниках знову втратив у ціні

Україна на вимогу СОТ скасує 13-відсоткове мито на імпорт товарів

"Родовід Банк" поновив видачу депозитів

На світових ринках долар впав до рекордного мінімуму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: