Ціни на цукор в світі перевищили 20-річний максимум

Ціни на цукор побили 20-річний рекорд.

Ціни на білий цукор в ході торгів в Лондоні в четвер досягли максимуму з 1989 року через побоювання про брак постачань.

Вартість березневого контракту склала $680,7 за тонну. Причиною різкого зростання цін є новини з Індії, другого за обсягами випуску виробника цукру в світі після Бразилії. За останні два місяці виробництво цього продукту впало з 1,88 млн до 1,7 млн тонн через засухи, що знищила посіви тростини.

В результаті дефіцит цукру в світі може скласти не менше 13,5 млн т, мовиться в прогнозі аналітиків брокерської компанії Czarnikow, опублікованому Bloomberg. Згідно останньому прогнозу Продовольчої і сільськогосподарської організації (FAO) при ООН, дефіцит цукру в світі в 2009-2010 роках очікується на рівні 8 млн т.

"Активне зростання вартості продукту триватиме мінімум до березня – до початку сезону прибирання тростини в країнах–основних виробниках цукру-сирцю", - відзначає директор аналітичного агентства AAA Сергій Налівка. Новий виток зростання цін на цукор в світі, за його словами, приведе до значнішого, ніж прогнозувалося раніше, збільшенню його вартості в Україні.
"З урахуванням нинішньої вартості цукру на світовому ринку і прогнозів її подальшого зростання в країну вигідно буде ввозити цукор при оптовій ціні не менше 7,5 тис. грн/т", - вважає Налівка. За його словами, це приведе до того, що вже до березня за такою ціною в Україні продаватиметься і буряковий цукор.

"До середини року ціни на цукор в країні не опустяться нижче за цю відмітку", - сказав пан Наливка. Він підрахував, що при такій оптовій ціні цукру його вартість в роздрібі складе не меншого 10 грн/кг (зараз 7-8 грн/кг).
 

Читайте також: 

Тимошенко пообіцяла збити ціни на цукор майже вдвічі

В Україні дорожчає цукор

За два тижні в Україні накрали цукру на 10 мільйонів гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: