Ціни на цукор значно зростуть

На вітчизняному ринку цукру очікується подорожчання. І урядовці, і виробники сходяться на думці: до кінця 2007 р. оптова ціна цукру істотно зросте.

На вітчизняному ринку цукру очікується подорожчання. Прогнози виробництва цукру і оцінки його залишків істотно відрізняються в урядовців і виробників. Але і ті, і інші сходяться на думці: до кінця 2007 р. оптова ціна цукру істотно зросте.

Цукор
Незабаром солодкий момент сніданку може стати замітно дорожчим (Фото: ediets.ru)
У Міністерстві аграрної політики чекають виробництва не нижче 1,7 млн. т. За словами глави цього відомства Юрія Мельника, ринок цього року буде знову затоварений: цукор нового урожаю і залишки (більше 650 тис. т) спільно складуть близько 2,7 млн. т при місткості вітчизняного ринку 2 млн. т. Тому міністр вважає нинішню ситуацію на ринку складною і говорить про необхідність підсилити державну підтримку.

У вересні перші особи профільного міністерства планували до кінця року закупити через Аграрний фонд 250-300 тис. т цукру. Згідно останньої інформації від МінАП, Аграрний фонд проведе закупівлі в кінці грудня. Про те, чи є у структури необхідні засоби, урядовці не говорять.

За підрахунками глави асоціації "Укрцукор" Миколи Ярчука, для закупівлі 250-300 тис. т державі знадобиться не менше 600-700 млн. грн. На думку глави "Укрцукру", виробництво цього року буде в межах квоти — 1,7 млн. т, залишки ж на ринку складуть 500-600 тис. т.

Незважаючи на очікуване перенасичення ринку, пан Ярчук прогнозує зростання цін на цукор, пояснюючи це підвищенням собівартості продукту. За словами Миколи Ярчука, зараз заводи вимушені продавати цукор за ціною, нижчою за собівартість через необхідність погашати кредити на фоні дефіциту оборотних коштів.

Після закінчення сезону цукроваріння компанії стримуватимуть продажі цукру, щоб реалізовувати його пізніше за більш високими цінами. Пану Ярчуку важко було сказати, наскільки подорожчає цукор, тільки повідомив, що нинішня собівартість виробництва складає 3,1 грн./кг, а оптова ціна цукру — 2,6-2,7 грн./кг.

За прогнозами консалтингового агентства "ААА", середня ціна цукру наступного року складе 3 грн./кг. До кінця 2007-2008 маркетингового року цукор подорожчає до 3,2-3,4 грн./кг.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: