Ціни на вторинне житло падають

За період з 10 по 17 листопада 2008 року індекс вартості вторинної нерухомості Києва знизився на 19 доларів. На сьогоднішній день вартість квадратного метра складає 2636 у.о./кв.м.

Таким чином, ціни на вторинне житло столиці продовжують падати. За підсумками минулого тижня середня вартість квадратного метра знизилася на 0,7%.

Загальний "застій" на ринку нерухомості, недоступність іпотеки і високий курс долара не сприяють купівельній активності. Продавці продовжують знижувати ціни, також охоче йдуть на торг для реальних покупців. Проте, в нинішніх умовах їх мізерна кількість.

Житло та гроші
Veer
Ціни на вторинне житло падають
Аналізуючи динаміку поведінки індексу вартості, слід зазначити, що з початку вересня середня вартість вторинного житла подешевшала приблизно на 6%. Зважаючи на чітку негативну динаміку, аналітики компанії "Канзас" прогнозують подальше зниження цін на житлову нерухомість столиці.

Індекс вартості є індикатором поточного рівня цін на житлі. Він не відображає ціну якоїсь конкретної квартири, а є загальноринковим показником. Зростання або зниження цього показника служить індикатором підвищення або пониження загального рівня цін на житлі в місті. А зміна ціни кожної окремої квартири є приблизно пропорційною зміні індексу вартості.

Другим показником, який розраховується для аналізу динаміки цін на ринку житла, є індекс цінового очікування. Цей показник має подвійний логічний сенс. З одного боку це індикатор темпів зміни цін на ринку нерухомості (% у місяць), а з іншого - значення похідної індексу вартості.

Індекс цінового очікування вторинної нерухомості Києва за минулий тиждень знизився на 0,3%. Зараз індекс очікування знаходиться в негативній області і складає -0,7%. Поточне значення індексу очікування дає підстави припускати подальше зниження цін на житло Києва.

Третім показником, що розраховується компанією "Канзас" для вторинного ринку нерухомості Києва є індекс прибутковості. Цей індекс дозволяє проводити зручний моніторинг поточної прибутковості вкладень в нерухомість, не вдаючись до самостійних обчислень. Розрахунок індексу прибутковості здійснюється за новою методикою, яка дозволяє побачити місячну ставку прибутковості нерухомості, а саме, індекс прибутковості розраховується як сума приросту вартості квартири за минулий місяць і місячного доходу від здачі квартири в оренду. Індекс прибутковості за новою версією компанії "Канзас" виражається у відсотках за місяць.

Індекс прибутковості вторинного житла за жовтень 2008 року знизився на 2,0%. Поточне значення індексу знаходиться в негативній області і складає -0,9%. За даними Національного банку України, річна середня ставка прибутковості по довгострокових банківських депозитах на вересень 2008 року склала 10,9% річних, тобто 0,91%/місяць.

Таким чином, на сьогоднішній день, банківський депозит є привабливішим для вкладення грошей, ніж столичне житло.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: