У січні інфляція склала третину від запланованої на рік

Вже за перший місяць інфляція в Україні склала майже третину тієї, яку прем'єр Юлія Тимошенко обіцяла за підсумками всього року.

Споживчі ціни в Україні в січні 2009 року зросли на 2,9%.

Про це повідомив Державний комітет статистики.

Так, на споживчому ринку в січні ціни на продукти харчування і безалкогольні напої зросли на 3,1%. Більш всього (на 9,7% і 8,1%) подорожчали фрукти і овочі. На 7,4-3,3% підвищилися ціни на рибу, вершкове масло, м'ясо і м'ясопродукти. При цьому на 7-,02% подешевшали яйця, соняшникова олія, гречка, рис, мука, тваринні жири.

Тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види пального зросли на 2% за рахунок підвищення тарифів на каналізацію і водопостачання відповідно на 9,9% і 7,3%, а також дорожчання квартирної плати на 3,8% і оплати за гарячу воду, опалювання на 2,4%.

Предмети домашнього ужитку, побутова техніка зросли в ціні на 3,9%, у тому числі мікрохвильові печі - на 5,5%, пральні машини - на 5,3%, пилососи - на 4,9%, холодильники - на 4,4%.

У сфері охорони здоров'я ціни зросли на 10,3%, що пов'язано з подорожчанням фармацевтичної продукції на 17,7%. Крім того, на 7,3% зросла вартість санаторно-курортних послуг.

Збільшення цін на транспорт в цілому на 4,6% обумовлено, перш за все, подорожчанням автомобілів (на 13,3%) і палива (на 10,2%).

На 3,6% збільшилися ціни у сфері відпочинку і культури, в аудіо і відеотехніка подорожчала на 4,6%.

Як повідомляв ТСН.ua, минулого року інфляція в Україні становила 22,3%.

Нагадаємо, прем'єр Юлія Тимошенко раніше заявляла, що інфляція за підсумкапи року становитиме не більше 9,5%.

Читайте:

Уряд: дефіцит бюджету буде вдвічі меншим, ніж у 2008 році

"Нафтогаз" впевнено прямує до банкрутства

Українці стали на 10% багатшими

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: