Турчинов: Азаров знецінить гривню

Соратник Тимошенко заявив, що емісія була здійснена у вигляді розміщення ОВДП на суму 15,2 мільярди та отримання 6 мільярдів від НбУ у вигляді перевищення доходів над видатками за підсумками 2009 року.

За результатами 100 днів роботи уряду Миколи Азарова, нацбанк вдався до друкування грошей за відсутності реформ і кредиту МВФ, заявив один з лідерів опозиції Олександр Турчинов.

Він пояснив, що емісія була здійснена у вигляді розміщення ОВДП на суму 15,2 мільярди та отримання 6 мільярдів від Нацбанку у вигляді перевищення доходів НБУ над видатками за підсумками 2009 року.

"Як ви пам'ятаєте, минулого року був прийнятий закон про фінансування об'єктів Євро-2012 за рахунок перевищення доходів НБУ над видатками, але тоді Нацбанк відмовився фінансувати цю програму, сказавши, що не передбачає доходів", - сказав він.

"Я хочу назвати речі своїм іменами: 21,2 мільярда - це емісійні кошти, які використовуються урядом. Якщо тенденція фінансування уряду за рахунок коштів Нацбанку продовжуватиметься, ми отримаємо знецінення гривні", - наголосив Турчинов.

Він також розкритикував оголошені урядом досягнення за 100 днів діяльності нового Кабміну.

"У квітні 2010 року темпи падіння виробництва склали 1,8%. Ця тенденція продовжувалася в травні, коли падіння відносно квітня зменшилося до 2,4%", - сказав Турчинов.

Опозиціонер нагадав, що попередній уряд з червня минулого року "переламав тенденцію падіння, і отримав зростання".

Також Турчинов розкритикував уряд за зниження темпів повернення ПДВ, а укладену з Росією угоду про отримання кредиту на 4 мільярди доларів - невигідною.

"Кредит взято під 6,7% тільки на 6 місяців. Це дуже небезпечно для економіки України", - зазначив він.

Втім, потенціал для зміцнення національної валюти збережеться до кінця 2010 року, стверджують учасники ринку.

Вони не виключають короткочасного порушення балансу між попитом і пропозицією валюти, проте, швидше за все, такі періоди триватимуть не більше однієї або двох тижнів. Нестабільність може бути викликана виведенням інвестицій з українського ринку портфельними інвесторами, які захочуть зафіксувати прибуток.

Читайте також:

Експерти: потенціал для зміцнення гривні збережеться до кінця року

НБУ спрогнозував курс гривні до жовтня

Азаров пообіцяв, що "чорних днів" більше не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: