Туреччина планує перейти на розрахунок нацвалютою з Україною

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У країні стрімко знецінюється ліра.

На тлі дипломатичної суперечки Анкари та Вашингтона президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про те, що США ведуть економічну війну проти його країни. Тому Туреччина готується перейти на розрахунки в національних валютах зі своїми найбільшими торговельними партнерами, такими як Китай, Росія, Іран та Україна.

Про це повідомляє турецька держагенція Anadolu.

Він додав, що якщо країни Європи теж захочуть скинути "кайдани" долара, то Анкара готова перейти з ними на аналогічні розрахунки. За словами Ердогана, долари, євро та золото - це "кулі, гарматні ядра та ракети економічної війни проти нашої країни", цитує агентство AP. Попри значне падіння турецької ліри очільник турецького уряду запевняє, що країна не на межі банкрутства чи кризи, тоді як "валютну змову " можна подолати збільшенням виробництва.

Від початку цього року ліра до долара втратила близько 40 відсотків вартості. "Ніщо не змусить Туреччину відмовитися від своїх цілей в економіці, відступитися від боротьби з тероризмом. Відкрито заявляю про це. Туреччина не змінить свою політику щодо Сирії та Іраку", - наголосив Ердоган.

Такий стрімкий обвал стався внаслідок погіршення стосунків між США та Туреччиною. Штати ввели санкції та вимагають турецьку владу звільнити американського пастора, якого звинувачують у зв’язках із Фетхуллахом Ґюленом, якого вважають організатором невдалого перевороту в Туреччині влітку 2016 року. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції