Туреччина та Польща заборонили рух російських вантажів своїми територіями

Країни не узгодили нові умови вантажоперевезень на 2016 рік.

Відсьогодні, 1 лютого, російським перевізникам заборонили транспортувати вантажі територіями Польщі та Туреччини. Термін попередніх міждержавних угод завершився, а нові документи ці країни вирішили не підписувати з Москвою – зокрема, і через солідарність з Україною через агресію Кремля, а Туреччина – ще й через конфлікт зі збитим російським військовим літаком, який "випадково" залетів із сусідньої охопленої війною Сирії.

Із 1 лютого російські фури не зможуть в'їхати на територію Польщі, а польські — до Росії, пише РБК. Водночас до 15 лютого російським вантажівкам, які перебувають на території Польщі, дозволять виїхати до РФ за договорами ще 2015 року. А ось польським перевізникам продовження терміну перебування не потрібне – вони й так майже нічого не возять до РФ. Проте потрібне підписання договору, який передбачав би транзит вантажів із Західної Європи територією Польщі до Росії.

Перед цим уже відбулися двоє переговорів між двома країни – домовленостей не досягли. Польща нарікає на російське законодавство, зокрема на посилення держконтролю над здійсненням перевезень. Чергові переговори мають відбутися 1 лютого.

Туреччина також закрила свої кордони для російських вантажів через неузгодженість дозвільних документів на 2016 рік, пише Lenta.ru. Асоціація міжнародних автомобільних перевізників РФ заявляє, що Мінтранс Росії направив Туреччині вже повторний пакет пропозицій.

Варто нагадати, що Москва ввела санкції проти Туреччини, у яких зокрема обмежила кількість дозволів для турецьких автоперевізників на 2016 рік до 2 тисяч одиниць.

Санкції Росії проти Туреччини було введено 28 листопада 2015 року відповідним указом президента РФ. Перелік заборонених турецьких товарів в грудні затвердив уряд, пише УНІАН. Із 1 січня 2016 року заборонено ввезення овочів і фруктів, квітів, м'яса птиці та солі. Крім того, введено заборону на чартерні перевезення та скасовано безвізовий режим. Російським компаніям не дозволяється приймати на роботу громадян Туреччини, за низкою винятків.

Відносини Москви й Анкари загострилися після того, як 24 листопада турецька авіація збила російський бомбардувальник Су-24, що порушив державний кордон Туреччини. Турецька влада також готує дзеркальні санкції, які можуть початися з введення антидемпінгового мита для російських металургів.

Тим часом Росія з 1 січня заборонила транспортування своєю територією вантажів з України через введення в дію економічної частини Угоди про асоціацію України та Євросоюзу, створення зони вільної торгівлі. Київ знайшов вихід – перший вантажний потяг новим "Шовковим шляхом" в обхід РФ уже дістався з України до кордону Китаю.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: