Туркменія дала Україні гарантії

Україні вдалося отримати від Туркменістану гарантії, що ціна на туркменський газ буде підвищуватися поступово.

Газ
УНІАН
Україна може домогтися від Росії ціни на газ 147,5 за тисячу кубометрів у наступному році.
Це дозволяє Україні домогтися в ході переговорів з російським „Газпромом” прийнятної ціни на постачання газу в наступному році, пише „КоммерсантЪ-Украина” в статті „Плавний напрямок”.

Учора перший віце-прем'єр Микола Азаров уже заявив, що в бюджет на 2008 рік закладена вартість 160 за тисячу кубометрів газу.

Юрій Бойко зробив перерву в переговорах про ціну на газ із російським „Газпромом” і разом із прем'єр-міністром Віктором Януковичем відвідав Туркменістан, де розпочалося засідання Ради глав уряду країн СНД.

Як розказало високопоставлене джерело в урядовій делегації, учора Україні вдалося домогтися від туркменської сторони підтвердження того, що до 2009 року ціна на газ не зміниться, а з 2010 року почне зростати поступово.

Виходячи із цих домовленостей, Україна зможе домогтися від Росії ціни на газ 147,5 за тисячу кубометрів у наступному році, а також її поступового підвищення до 160 в 2010 році.

Раніше заступник голови правління ВАТ „Газпром” Олександр Мєдвєдєв заявив, що ціна на газ для України в 2008 році буде фіксованою, формула ціни почне діяти з 2011 року.

До того, газета „КоммерсантЪ-Украина” повідомила про те, що Бойко вчора під час чергового раунду переговорів з „Газпромом” запропонував встановити ціну на газ в 2008 році 147,5 доларів за тисячу кубометрів, а в 2010 році - 160 доларів.

Раніше „Независимая газета” повідомила про те, що ціна на газ для України на 2008 рік узгоджена й становить 160 доларів за тисячу кубометрів палива.

Прем'єр-міністр Віктор Янукович підтримав президента Віктора Ющенко в тому, що в цей час для України недопустима ціна 180 доларів.

З 2007 року Україна одержує природний газ по 130 доларів за тис. куб. м на кордоні України й Росії і це на 36,8% вище від ціни на газ, що постачався у 2006 році (95 доларів за тис. куб. м).

Нагадаємо, Україна імпортує 55 млрд. кубометрів газу з Казахстану, Узбекистану й Туркменістану. На Туркменію припадає більше половини всього імпорту, тому вартість туркменського палива є визначальною для опреділення вартості газу для України.

ВідеоТуркменістан допоможе в переговорах з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: