Туркменія поновить постачання газу до Росії

Конфлікт між "Газпромом" та "Туркменгазом" через аварію на газогоні, остаточно вичерпано. Туркменія поновить постачання газу в січні.

Державні компанії "Газпром" і "Туркменгаз" підписали поправки до контракту, згідно з яким експорт газу з Туркменії до Росії відновиться 1-10 січня 2010 року.

Таким чином, газовий конфлікт між двома країнами, що тривав з весни 2009 року, можна вважати вичерпаним.

Раніше представники обох держав заявляли, що постачання незабаром відновляться, але конкретні терміни не вказувалися.

За новим контрактом Росія зобов'язалася закуповувати в Туркменії до 30 мільярдів кубометрів газу щорічно. Для порівняння, до 2009 року обсяг закупівель становив близько 48 мільярдів кубометрів, а в бюджеті "Газпрому" на найближчі три роки говорилося, що обсяг закупівель знизиться до 10,5 мільярда кубометрів. Ціна на паливо буде визначатися за спеціальною європейською формулою.

Туркменський газ припинив постачатися в Росію на початку квітня, коли сталася аварія на магістральному газопроводі Середня Азія-Центр-4.

У Туркменії вважали, що в аварії винен "Газпром", що несподівано скоротив закупівлі палива. Після цього газопровід був відновлений, однак поставки не поновилися, оскільки сторони не могли домовитися про обсяги експорту.

В умовах збільшення споживання газу Росії вигідно закуповувати паливо у Туркменії і перенаправляти його в у Європу. Проте в кризовий 2009 рік у "Газпрому" і так виявилося занадто багато газу, тому він був зацікавлений в тому, щоб тимчасово припинити постачання.

У жовтні стало відомо, що Туркменія може заборонити Росії реекспорт газу до Європи, що могло виявитися невигідним для "Газпрому", якому довелося б продавати власне паливо і платити з нього мита. А в грудні Туркменія урочисто відкрила газопровід в Китай, який повинен знизити залежність країни від основного експортного партнера - Росії.

Читайте також:

Прем'єра Польщі вимагають відправити під трибунал за газову угоду з Росією

"Нафтогаз" не дає документи Секретаріату Ющенка без дозволу Росії

"Газпром" назвав ціну на газ для України на 1 квартал 2010 року

Французам віддадуть 20 відсотків "Південного потоку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: