Туркменія заборонить "Газпрому" заробляти на реекспорті газу

"Газпром" ставлять у такі умови, що йому скоро буде не вигідно купляти туркменський газ. Туркменія ж хоче продажу газу за європейською ціною.

Туркменія заборонить Росії реекспорт туркменського газу до Європи. Ця умова може бути прописано в нових контрактах "Туркменгазу" і "Газпрому", які сторони почнуть обговорювати після 20 жовтня.

Таким чином, Ашхабад домагається продажу газу за європейською ціною.

Середньоазіатський газ за документами "Газпрому" зараз поставляється на експорт, оскільки концерн не сплачує з нього експортне мито (до 30 відсотків від ціни газу), хоча фізично цей газ споживається в Росії. У випадку, якщо "Туркменгаз" заборонить російському концерну реекспорт палива, то туркменський газ буде продаватися в Росії, а російський піде на експорт, але вже зі сплатою мита, що скоротить валютну виручку "Газпрому" мінімум на 2 мільярди доларів.

Таке правило повністю позбавить сенсу для "Газпрому" продовжувати закупівлі туркменського палива.

"Газпром" також прописує в контрактах заборону на реекспорт газу, намагаючись не допустити перепродажу свого палива.

Нагадаємо, з 2001 року, після запиту з Єврокомісії, концерн прибрав заборону на реекспорт з європейських контрактів, залишивши це правило тільки в СНД.

Президенти Росії та Туркменії ще у вересні домовилися про поновлення поставок у Росію туркменського газу, однак Москва і Ашхабад поки не домовилися за ціною й обсягами поставок.

Постачання туркменського газу до Росії були перервані у квітні 2009 року, після вибуху на ділянці газопроводу САЦ-4 в ніч з 8 на 9 квітня. Туркменія поклала відповідальність за вибух на "Газпром", який нібито без повідомлення різко скоротив обсяги відібраного газу.

Російський монополіст відкинув ці звинувачення, однак постачання так і не були відновлені. Скільки саме палива має намір купити російський концерн в 2009 році, поки невідомо, однак вже з 2010 року постачання туркменського газу до Росії можуть зрости до 30 мільярдів кубометрів на рік.

До 2009 року "Газпром" купував щорічно для реекспорту в Україну і до Європи до 50 мільярдів кубометрів газу в Туркменії, що складає дві третини від усього видобутку в країні.

Читайте також:

"Газпром" повертається до Туркменії

"Газпром" знизив видобуток газу до історичного мінімуму

Путін вирішив позбавити "Газпром" монополії

"Газпром" пообіцяв не штрафувати Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: