Туркменія постачатиме газ європейцям в обхід Росії

Для України угода про транспорт туркменського газу до Європи може означати чергове подорожчання палива.

Туркменія зробила перший практичний крок у виході на міжнародний ринок постачання газу в обхід Росії.

Ашхабад уклав угоду з німецькою компанією RWE про транспортування газу до Європи, пообіцявши компанії також родовище на шельфі Каспія.

Гендиректор німецької RWE AG Юрген Гроссманн і глава держагентства з управління і використання вуглеводневих ресурсів Туркменії Ягшигельди Какаєв підписали довгострокову угоду про транспортування туркменського газу до Європи. "Це призведе до подальшої диверсифікації експортного портфоліо Туркменії і підвищить безпеку постачання газу до Німеччини і Європи", - повідомляє RWE.

За словами Юргена Гроссманна, один з варіантів транспортування газу - транськаспійський газопровід по дну Каспійського моря, який може стати складовою частиною газопроводу Nabucco (європейський проект з постачання газу до Європи в обхід Росії).

Таке рішення є економічно виправданим, бо маршрут з Туркменії до Європи через Туреччину на 1400 км коротший, ніж через Росію. А Nabucco втричі дешевший, ніж альтернативний російський проект South Stream.

Минулого тижня Росія на 90% обмежила закупівлі туркменського газу, внаслідок чого стався вибух на газопроводі Середня Азія-Центр-4. У "Туркменгазі" повідомили, що "на підході ще пара аналогічних з RWE угод".

Практичні кроки з постачання туркменського газу на експорт можуть призвести до підвищення цін на паливо для України, вважає член комітету Верховної ради по ТЕК Сергій Тулуб. "Як тільки інтерес європейських споживачів природного газу стане реальним, Туркменія напевно підніме ціни на паливо, аргументувавши це тим, що найближчим часом дістане доступ на світові ринки і зможе продавати газ за європейськими цінами", - вважає Максим Шєїн з ГИК "Брокеркредітсервіс".

Крім того, за його словами, "Газпром" також може використовувати зростання цін на середньоазіатський газ як аргумент для підвищення його вартості для України.

Читайте також:

НКРЕ підвищить ціни на газ для населення на 5-10%

Тимошенко заплатила борги "Нафтогазу"

Дочка "Газпрому" отримала дозвіл продавати газ в Україні

Путін не штрафуватиме Україну, якщо Тимошенко його переконає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: