Туркменський газ для Росії буде на 30% дорожчий

Переговори з питань російсько-туркменської співпраці в газовій сфері відбулись у п'ятницю в Ашхабаді.

Як заявив журналістам в Ашхабаді за підсумками переговорів голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, на зустрічі було відмічено, що Росія і Туркменістан є природними стратегічними партнерами в області енергетики та укріплюватимуть і розширюватимуть співпрацю.

Газопровід
Lenta.ru
Ціна газу в Європі продовжує зростати
"Ми обговорили довгострокові перспективи розвитку наших партнерських відносин і плани на найближчі роки. Туркменські колеги проінформували нас про міжнародні контакти, що відбулися в останні місяці, в ході яких представники Європейської комісії та адміністрації США послідовно проводили тезу про те, що ціна туркменського газу за чинними експортними контрактами є дуже низькою на фоні поточної кон'юнктури цін на природний газ у Європі та може бути вищим. Недивно, що в ході нашої зустрічі з туркменськими партнерами було поставлене питання про необхідність підвищення закупівельної ціни газу як мінімум на 30 відсотків уже в 2008 році," - сказав Міллер.

"Дійсно, ціна газу в Європі залишається високою та продовжує зростати. За оцінками ряду експертів, до кінця наступного року середня ціна оптових поставок європейським споживачам за довгостроковими контрактами може істотно вирости та скласти 360 доларів США за тисячу кубометрів. До речі, оцінка самого "Газпрому" трохи нижче - 354 доларів," - додав він.

"Ми поки не дали остаточної відповіді нашим туркменським колегам і взяли паузу в переговорах. Річ у тому, що традиційно основним ринком для туркменського газу є Україна. При цьому потреби України в імпортному газі навіть вищі, ніж обсяги поставок туркменського газу за контрактом із "Газпромом", а ціни в рази нижчі, ніж у Європі. Всім очевидно, що адаптація української економіки до європейського рівня цін вимагає часу. Нам потрібно оцінити наслідки зростання ціни туркменського газу. Наступного тижня переговори продовжаться," - сказав глава "Газпрому".

Угода про співпрацю в газовій галузі на 25 років була підписана Росією і Туркменією 10 квітня 2003 року. В рамках угоди ТОВ "Газпром експорт" (100-відсоткова дочірня спілка ВАТ "Газпром") і ГТК "Туркменнафтогаз" уклали довгостроковий контракт купівлі-продажу туркменського природного газу на період дії угоди.

У вересні 2006 року в рамках робочого візиту делегації ВАТ "Газпром" до Туркменістану була визначена ціна й обсяги поставки газу в 2007-2009 роках - 50 мільярдів кубометрів на рік по 100 доларів за тисячу кубів. Сторони також домовилися про принципи коректування умов поставки газу на наступний трирічний період.

Поставки туркменського газу здійснюються через систему транзитних газопроводів "Середня Азія - Центр", що проходять через території Узбекистану, Казахстану й Росії. Відповідно до міжурядових угод, "Газпром" забезпечує транзит туркменського газу по території Росії до України. Крім того, "Газпром" виконує функції оператора транзиту туркменського газу по території Узбекистану й Казахстану.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: