Туркменський газ таки подорожчав

Доповнення до контракту, підписане "Газпром" і Туркменістаном, обіцяє Україні великі газові неприємності уже наступного року.

"Газпром" і Туркменія підписали доповнення до контракту на поставку природного газу з республіки, відповідно до якого ціна газу в першому півріччі 2008 року складе 130 доларів за тисячу кубометрів, у другому півріччі 2008 року - 150 доларів, а з 1 січня 2009 року визначатиметься за формулою ціни на ринкових принципах, ідеться в повідомленні російського газового холдингу.

Газ
Lenta.ru
Тепер ціна на газ для України в 2008 році сягне 200 доларів за тисячу кубометрів
Доповнення до контракту було підписане в ході робочого візиту до Туркменії делегації ВАТ "Газпром" на чолі з головою правління Олексієм Міллером. В ході візиту відбулася зустріч із президентом республіки Гурбангули Бердимухаммедовим, заступником голови кабінету міністрів Тачберди Тагієвим.

Як було відмічено на переговорах, досягнута угода враховує кон'юнктуру ринку газу, істотне зростання цін на газ, а також на матеріали та послуги, що використовуються в газовій галузі Туркменії.

"Формула ціни, яка почне діяти з 2009 року, визначатиме ціну поставок по довгостроковому контракту аж до 2028 року," - відзначив Міллер.

Пророцтво видання "Экономические известия" справдилось, а отже майже зі 100-відсотковою впевненістю можна казати: тепер ціна на газ для України в 2008 році сягне 200 доларів за тисячу кубометрів, і на цьому, судячи з усього, не зупиниться.

Джерело "Экономических известий", близьке до газових переговорів у Москві, заявило, що "якщо це відбудеться (підвищення Туркменістаном експортної ціни на свій газ на 30 відсотків) - це буде повний кінець... тому що газ для України тепер не коштуватиме 160 доларів за жодних обставин. Його ціна буде близька до 200 доларів".

ВідеоЦіна на газ зросте

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: