Тютюновий монополіст "Тедіс" програв апеляцію на штраф від АМКУ у понад три мільярди гривень

Тютюновий монополіст "Тедіс" програв апеляцію на штраф від АМКУ у понад три мільярди гривень

Фото: pixabay.com

Водночас рахунки компанії "Тедіс" досі не заарештовані.

В апеляційному господарському суді сьогодні вирішували долю тютюнового посередника-монополіста - компанії "Тедіс". Торік антимонопольний комітет оштрафував її на рекордну суму -  три з лишком мільярди гривень. Компанія штрафу не сплатила. І антимонопольний комітет звернувся до суду із проханням арештувати рахунки "Тедісу". Суд прохання задовольнив. Однак монополіст із ним не погодився і спробував оскаржити. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Під стінами Північного апеляційного господарського суду зібрався мітинг проти компанії "Тедіс". Це саме її скаргу сьогодні розглядали. Компанія вимагала скасувати рішення Господарського суду, який розпорядився арештувати її  майно.

Ще 2019-ого Антимонопольний комітет оштрафував "Тедіс" на рекордні три з лишком мільярди. Саму компанію пов'язують із одеським бізнесменом Борисом Кауфманом. А свій монопольний статус вона здобула ще за часів Януковича. Як пояснювали у комітеті, компанія була посередником-монополістом  у тютюнових компаній і заробляла більше них. А от інші гравці просто не могли купувати у виробників продукцію.

"Тедіс" із звинуваченням не погодився і штраф не сплатив. Антимонопольний комітет звернувся до суду із проханням арештувати рахунки. Пояснюють - "Тедіс" штрафували і до цього. І грошей у бюджет вона так не сплатила, хоча і програла усі суди.

"На офіційному сайті міститься інформація, де керівник "ТОВ Тедіс" зазначає: ми сплачувати штраф не будемо. ми шукаємо юридичні можливості для подальшого оскарження, хоча для "Тедісу" воно є остаточним", – вважає адвокат АМКУ.

Тому, припускають, значно більший штраф компанія також не заплатить. У компанії "Тедіс" не погоджуються. Мовляв, арештовувати рахунки, поки триває суд, нема потреби. Тому простять переглянути рішення господарського суду. 

Втім, суддів позиція компанії не переконала. Рішення господарського суду вирішили не переглядати.

Це означає, що рахунки "Тедісу" виконавча служба таки має заарештувати. А от сам посередник-монополіст матиме 20 днів на оскарження рішення у Верховному суді протягом 20 днів. У "Тедісі" уже пообіцяли - так і зроблять.

Водночас рахунки компанії "Тедіс" досі не заарештовані. Хоча ще 15 липня в Антимонопольном комітеті написали, що звернуться до виконавчої служби. Коли ж рахунки заблокують, у Антимонопольному комітеті не пояснили. Мовляв, на час судових засідань інформації не коментуватимуть.

Повʼязані теми:

Наступна публікація