У 2008 році середня зарплата українця становила 1806 гривень

Згідно з даними Держкомстату, минулого року середня зарплата в Україні становила 1806 гривень.

Державний комітет статистики оприлюднив дані про середню заробітну плату в Україні за 2008 рік. Середньостатистичний українець заробляв торік 1806 гривень на місяць. Через економічну кризу, починаючи з вересня, заробітна плата українців зменшувалася. Найбільше зменшилися доходи металургів та машинобудівників.

Для працівників металургійного сектора, машинобудівників і фахівців коксохімічної промисловості переломним став липень-серпень 2008 року. Липень був піковим за рівнем зарплати, а починаючи з серпня заробітні плати почали знижуватися. У період з серпня до листопада середній дохід працівника металургійного підприємства скоротився на чверть — з 2724 гривень до 2018 гривень. Зарплата фахівця машинобудівної галузі зменшилася з 1961 гривні до 1626 гривень, а працівника коксохімічного підприємства — з 2957 гривень до 2388 гривень на місяць.

Як відзначає заступник голови центрального комітету Профспілки металургів і гірників Сергій Комишев, на даний момент близько 60 тисяч (15%) працівників галузі працюють за скороченим графіком. "Порушено права більше 300 тисяч людей в частині оплати праці, соціальних пільг і гарантій", — констатує Сергій Комишев.

Виключенням у більшості галузей економіки став грудень, оскільки в останній місяць минулого року було зафіксовано незначне підвищення заробітної плати. Експерти ринку праці пояснюють це таким чином: на кінець року припадають виплати щорічних премій і бонусів співробітникам, що і призвело до зростання доходів.

Найвищі доходи по Україні традиційно залишаються у фахівців авіаційного транспорту і фінансистів. Прикметно, що незважаючи на істотні проблеми у фінансовій сфері, середня заробітна плата тут змінилася трохи — 3849 гривень в листопаді проти 4069 гривень в липні.

За словами виконавчого директора Центру соціально-економічних досліджень "CASE Україна" Дмитра Боярчука, промисловість не пішла на серйозне скорочення персоналу, швидше, люди були переведені на скорочений робочий день або відправлені до відпустки за свій рахунок. "У фінансовому секторі працівників відразу звільняли, що не сильно впливало на розмір заробітних плат фахівців, які залишилися", — відзначає експерт. 

Читайте також:

У центрах зайнятості - нові правила для безробітних

Компаніям, які не звільняють працівників, будуть доплачувати

Українці відмовляються від розкоші та переходять на вітчизняні товари

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: