У 2009 році гривня знеціниться ще більше

Гривня утримається на рівні 7,5 грн до кінця 2008 року, проте в 2009 році може девальвувати до 8-8,5 грн.

Таку думку висловив заступник Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.

За його словами, основними чинниками зниження курсу гривні послужили необхідність для вітчизняних компаній розраховуватися валютою за зовнішні позики, дефіцит торгового балансу і попит з боку населення.

У той же час Устенко відзначив, що девальвація гривні посприяла економіці країни, оскільки потрібно було усунути дисбаланс між експортом і імпортом.

"Україна не могла дозволити собі мати такий дефіцит платіжного балансу, який на засади жовтня поточного року складав близько 30 млрд.", - відзначив він.

На думку експерта, теоретично вийти з цієї ситуації можна шляхом посилювання монетарної політики Нацбанком, підвищення облікової ставки НБУ до рівня інфляції (24%).

У той же час, на його думку, подібний крок може "задавити" реальний сектор економіки і тільки правильна політика Нацбанку спільно з Міністерством фінансів зможе стабілізувати курс гривні.

Нагадаємо, 2 грудня Віктор Ющенко зазначав, що жодних економічних торговельних платіжних і фінансових проблем для глибокої девальвації гривні не існує.

У свою чергу НБУ прогнозує стрімке падіння долара в середині 2009 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: