У 2009 році світ уберегли від нової Великої депресії

В індустріально розвинених країнах саме керівництво зіграло ключову роль у боротьбі з рецесією.

Головним економічним підсумком 2009 року визнано факт нової Великої депресії, якої вдалося уникнути. Цей рік увійде в історію Німеччини і Європи як рік найтяжчої кризи з часів Другої світової війни. Однак, як зазначається, через втручання держав у економіку, більшість європейців наслідків значного скорочення валового внутрішнього продукту досі особливо не відчули.

В індустріально розвинених країнах саме керівництво зіграло ключову роль у боротьбі з рецесією. Політики пішли на радикальне збільшення бюджетних дефіцитів і у цілому державної заборгованості заради того, аби роздобути десятки і сотні млрд доларів, євро, фунтов. Такі дії були спрямовані на підтримку економіки – банківського сектору та для фінансування програм стимулювання своїх економік.

Керівники центробанків знизили до рекордно низького і навіть мінімального рівня відсоткові ставки, під які вони забезпечують ліквідність комерційних банків.

Як тільки центробанки вичерпали можливість традиційного механізму зниження ставок, вони почали викупати у інвесторів облігації.

Серед важливих чинників уникнення депресії називають спільну тактику між країнами боротьби з кризою. Про це свідчать скоординовані акції ведучих центробанків Америки, Європи і Азії, і узгодженні дії у рамках Європейського Союзу, і прийняття глобальних рішень у рамках "великої двадцятки", у якій індустріальні держави об'єдналися з найбільш важливими країнами з перехідною економікою.

Потужний ріст економік Китаю та Індії став ще одним чинником уникнення депресії.

Читайте також:

Міллер увійшов до трійки найкращих топ-менеджерів світу

Уряд заявив, що Україна остаточно подолала економічне падіння

Експерт: наступного року долар впаде до 7,50 грн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: