У 2010-му році українська пшениця подорожчала на 50%

В минулому році ціни на українську кукурудзу зросли на 30%, на соняшник - на 33%.

 

Одним зі знакових результатів 2010 року стало значне підвищення цін на основні продукти продовольства.

Так, за 2010 рік ціни на пшеницю в Україні піднялися приблизно на 50%, ціни на кукурудзу - на 30%, на соняшник - на 33%. Ціни на цукор за рік майже не змінилися, але залишилися на високому рівні. Зараз гуртова ціна на цукор складає близько 8 гривень за тонну, що приблизно дорівнює ціні на кінець 2009-го року.

Проте в Україні другий рік підряд виробництво цукру не покриває внутрішнього споживання, а дефіцит товару призводить до високої ціни, відмітив Андрій Ястреб, аналітик ІК Foyil Securities.

На відміну від ситуації з цукром, Україна робить зерна і олійних культур більше, ніж треба для покриття попиту усередині країни. Проте негативні зміни погоди відразу в декількох основних регіонах світу привели до глобального подорожчання продуктів продовольства. Україні пощастило в тому, що аномально висока температура у кінці літа не привела до значнішої втрати урожаю. Інакше ціни на продукти харчування піднялися б ще вище, вважає Андрій Ястреб.

Погодні аномалії не є єдиною причиною коливання цін на продукцію сільського господарства, пояснив експерт. Історично, час від часу відбуваються сплески цін на певну культуру через те, що погода знищила урожай в ключовому регіоні вирощування культур. Проте, такі сплески зазвичай закінчувалася обвалом цін наступного року, після того, як виробництво відроджувалося. Нинішня ситуація відрізняється тим, що ростуть ціни майже на усі продукти продовольства одночасно.

Читайте також:

Уряд не бачить підстав для подорожчання харчів

В Україні суттєво скоротилися запаси зерна

Зернотрейдери так і не змогли вивезти зерно з України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: