У 2010 році долар подешевшає до 7,5 грн

Враховуючи зміцнення гривні наприкінці 2009 року, аналітики не виключають, що ця тенденція отримає своє продовження в 2010-му.

Долар у 2010 році в Україні дорожчати не буде. Такої думки дотримуються чимало українських аналітиків. Більш того, багато хто з експертів не виключає, що головним трендом на валютному ринку наступного року стане ревальвація національної валюти.

Враховуючи зміцнення гривні наприкінці 2009 року, аналітики не виключають, що ця тенденція отримає своє продовження в 2010-му. До кінця року курс національної валюти може вирости до 7,5 грн за долар.

Проте з настанням січня гривня вступить у фазу невизначеності, адже на країну чекають президентські вибори, зміна глави Нацбанку, ухвалення бюджету на 2010 рік, нові ціни на газ і безліч інших чинників, які визначають курсову динаміку. Проте експерти вважають, що національна валюта вийде з честю з цієї ситуації і сильно від поточних значень не відхилиться.

Надалі ж експерти бачать усі підстави для зміцнення гривні. "В другій половині року може спостерігатися певний тиск на гривню у бік її зміцнення через активізацію притоки іноземних інвестицій і притоки валюти за поточним рахунком", - говорить економіст інвесткомпанії "Конкорд Капітал" Микита Михайличенко.

Томаш Фіала, управляючий директор іншої інвесткомпанії "Драгон Капітал", взагалі вважає, що ревальвація буде зафіксована за підсумками всього року. За його прогнозами, середньорічний курс гривні до долара в 2010 році складе 7,75 грн за долар, а на кінець року - 7,5 грн за долар. Близькі до цього прогнозу очікування ще однієї інвесткомпанії – "Ренесанс Капітал Україна". "Спочатку, в першому півріччі, буде девальвація (можливі коливання до 9 грн за долар), а потім - ревальвація до 7,8 грн", - говорить економіст цієї компанії Анастасія Головач.

На користь гривні піде притік більшого, ніж цього року, обсягу валюти з-за кордону. До України, за різними оцінками експертів, надійде до 5-8 млрд доларів прямих іноземних інвестицій, а також інших валютних коштів по фінансовому рахунку платіжного балансу.

Наприклад, аналітики "Конкорд Капітал" прогнозують приплив інвестицій у розмірі 5 млрд доларів, Phoenix Capital - 6,5 млрд доларів. "Згідно з нашими оцінками, в 2009 році обсяг прямих іноземних інвестицій до України складе 4,3 млрд доларів. У 2010 році даний показник небагато виросте - до 5,5 млрд доларів", - наголошує старший аналітик Astrum Investment Management Олексій Блінов.

Читайте також:

За рік Україна стала найбіднішою країною Європи

У Секретаріаті знайшли дірку в бюджеті на 100 мільярдів

Експерт: долар впаде нижче 8 гривень навесні

Гривня впала через заяви російської влади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: