У 2010 році в Україні триватиме рецесія

Свого піку напруженість у фінансовій сфері досягне на початок лютого – кінець березня 2010 року.

У 2010 році рецесія в Україні триватиме. Про це йдеться в аналітичному звіті рейтингового агентства "Експерт-Рейтинг".

Оптимістичним сценарієм розвитку для України має бути досягнення нульового зростання ВВП порівняно з 2009 роком і відсутність технічного дефолту за зобов`язаннями держави.

На початок 2010 року в Україні складається доволі неприваблива ситуація: напруженість з відшкодуванням ПДВ, катастрофічне зниження податкової бази, занепад у металургії, хімічній промисловості і машинобудуванні впродовж поточного року посилювалися нездатністю банківського сектору збільшувати кредитування реального сектору.

Свого піку напруженість у фінансовій сфері досягне на початок лютого – кінець березня 2010 року. Перед новим президентом, незалежно від результатів виборів, постане важке завдання – забезпечення функціонування системи державних фінансів за відсутності адекватної податкової бази, швидше за все, без допомоги міжнародних фінансово-кредитних організацій і з на чверть паралізованою банківською системою, яка не здатна збільшувати кредитування реального сектору.

Одним з виходів із ситуації, що склалася, на думку авторів звіту, стане оголошення державою дефолту за своїми зобов`язаннями з подальшою їх реструктуризацією.

Технічний дефолт в 2010 році дуже вірогідний навіть у тому випадку, якщо МВФ відновить кредитування України. Жорстка монетарна політика напередодні президентських виборів, різке зростання витрат на обслуговування держборгу, залученого через механізм ОВДП, і невирішене газове питання значною мірою підірвали потенціал реального сектору, наголошується у звіті.

Немає жодних перспектив з відновлення попиту на український експорт на міжнародних ринках, що могло б врятувати економіку України від продовження рецесії в 2010 році. Події в Дубаї, Греції, Ісландії в останні місяці засвідчили, що світова фінансова криза далеко не закінчена і проблеми у найслабших економіках лише починаються. Центром цих проблем виступають державні фінанси, а джерелом нестабільності – ринок нерухомості.

Гривню через нерозв’язання нагромаджених проблем, швидше за все, очікує гостра тенденція до девальвації.

Нагадаємо, українська економіка відновиться в 2011-2012 роках, заявив виконавчий директор Національного банку України з макроекономічних питань Ігор Шуміло, відповідаючи на питання про те, скільки часу знадобитися Україні, щоб відновити рівень виробництва до передкризових показників.

"Цього року падіння (виробництва) 14%, наступному - 3-4%. Тобто ще 10% різниць в порівнянні з 2008 року. Якщо ми будемо рости по 5%, то це 2011-2012 роки", - заявив він в ході публічної дискусії представників державного і недержавного секторів.

Читайте також:

Американці пророкують Європі нову кризу в 2010 році

Українська економіка відновиться у 2011-2012 роках

Економіка Європи зросла вперше з початку кризи

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: