У 2013 році Україна чверть ВВП віддаватиме за борги

Експерт з Інституту світової економіки НАНУ вважає, що умови МВФ суперечать розумінню правильному використанню цих коштів в економіку країни.

Україна в 2013 році буде змушена віддавати 4-ту частину ВВП лише на обслуговування зовнішніх боргів. Таку думку висловив заступник директора Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАНУ Валерій Новицький.

"Це і є стратегія МВФ: похвалити Україну за те, що вона - гарний учень і починає виконувати вимоги фонду. Але вимога не вкладати кошти в національну економіку та високі технології, і підтримувати стабільну національну валюту лише розвалює економіку України", - наголосив Новицький.

"4-та частина ВВП на обслуговування зовнішнього боргу – це катастрофа, і основна проблема в тому, що Україна ніколи не зможе самостійно проводити технологічну політику, якщо вона не вирветься з цього замкненого кола", - додав експерт.

Як повідомлялося, після отримання від МВФ першого траншу нового кредиту Україна наростила свої зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом до SDR 1,25 млрд (12,66 млрд доларів за поточним курсом), ставши другою країною в світі за цим показником.

Читайте також:

Україна стала другим за величиною боржником МВФ

Комуністи пропонують на референдумі заборонити брати кредити МВФ

Уряд визначився, куди витратити гроші МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: