Найбільше постраждало населення невеликих міст та сіл.
Негативні економічні наслідки від пандемії COVID-19 відчули на собі 69% українців. Про це йдеться у опитуванні, проведеному на замовлення Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
Роботу втратили майже третина опитаних, більше половини змушені були витрачати заощадження і економили на продуктах. Найбільше постраждали мешканці сіл та невеликих міст, робітники промисловості, домогосподарства з дуже низьким рівнем добробуту та родини, в яких є безробітні.
Також українці відчули на карантині нестачу ґаджетів. Адже в умова обмежень доступ до Інтернету та комп’ютера став необхідною умовою для повноцінного навчання. Згідно з опитуванням, 16% українців відчували нестачу ґаджетів, а 73% під час карантину щодня користувались інтернетом. Найменше забезпечені ґаджетами мешканці сіл та селищ міського типу, а послугами Інтернету найменше користувались на заході України.
Крім того українців спитали, що вони вважатимуть ознаками налагодження життя після карантину. Опитані назвали підвищення прожиткового мінімуму, зарплат і пенсій.
Дослідження проводилось в рамках всеукраїнського опитування "Думки і погляди населення України" (Омнібус) у травні-червні 2020 року. Загалом опитані 2000 респондентів.
Нагадаємо, згідно з даними опитування КМІС, в Україні зменшилась кількість людей, які можуть себе не обмежувати у фінансах або ж можуть дозволити собі коштовні покупки – таких людей стало менше на 8,5%.