У Азарова забрали податкову

Кабмін вніс зміни в положення про ДПАУ, зробивши податкову центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом.

Кабмін вніс зміни в положення про Державну податкову адміністрацію (ДПАУ) України, зробивши її центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом.

Як повідомило джерело газети "Экономические известия" в податковій, тим самим прем'єр Віктор Янукович має намір вивести відомство з-під опіки Мінфіну і працювати з ним напряму. Цю опіку податкова одержала рішенням уряду Юлії Тимошенко, тоді як до цього ДПАУ підкорялася президенту - Леоніду Кучмі.

Микола Азаров
УНІАН
Миколу Азарова позбавили відомства
Замміністра фінансів Тетяна Єфименко дізналася про ухвалу Кабміну від кореспондента "Экономических известий". "Багато років відносини між Мінфіном і ДПАУ були, м'яко кажучи, натягнутими. Сьогодні ми намагаємося розв'язати ці проблеми", - заявила вона.

На її переконання, наявність такого статусу ніяк не позначиться на роботі податкової адміністрації. "Я можу написати собі будь-який статус, що від цього зміниться? Податкова, як і належить, виконуватиме свої обов'язки - наповнювати держбюджет", - говорить пані Єфименко.

У голови податкової Анатолія Брезвіна, креатури Віктора Януковича, неодноразово були розбіжності з керівництвом міністерства. Іноді Мінфін тижнями чекав з податкової тієї або іншої документації. До прагнення пана Брезвіна працювати автономно від Мінфіну пані Єфименко відноситься з розумінням: "Це нормально. Всякий сильний керівник прагне бути самостійним, але це ще нічого не означає".

А ось Михайло Чечетов (Партія регіонів) вважає, що незалежність ДПАУ додасть відомству ефективності. "Кабмін демонструє зміцнення фінансової дисципліни і відповідальності податкової при виконанні бюджету", - говорить він.

Володимир Лановий (НУ-НС) вбачає в діях Віктора Януковича дещо інше значення. Він вважає, що прем'єр хоче напряму керувати податковою, без посередництва першого віце-прем'єра Миколи Азарова. "У ДПАУ крутяться мільярдні суми, пов'язані з цілеспрямованою видачею відшкодування ПДВ", - говорить він. Пан Лановий допускає, що Віктор Янукович хоче самостійно регулювати відносини між крупними корпораціями, що фінансують вибори, і податковою адміністрацією.

Не сприйняв ініціативу прем'єра і Секретаріат президента. Володимир Матвійчук, керівник головної соціально-економічної служби СП, вважає, що податкова не повинна претендувати на незалежність і автономність, а напряму підкорятися Мінфіну. "Конфлікт виникає через те, що один орган виконавчої влади фактично підкоряється іншому. Коли ми створювали держказначейство як урядовий орган, нічого страшного не трапилося. Так повинно бути і з податковою", - вважає пан Матвійчук.

Чиновник скаржиться, що ДПАУ в своєму прагненні до автономності перестала передавати в Секретаріат президента необхідну документацію, тому ще більша незалежність, на думку пана Матвійчука, дозволить податківцям відчувати себе ще більш привільно.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: