Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У багатих росіян планують примусово відбирати вклади і віддавати проблемним банкам

Норма конвертації коштів передбачена в законодавстві РФ.

У Росії можуть застосувати законодавчу норму примусової конвертації банківських вкладів багатіїв у капітал проблемних банків, аби урятувати фінансову систему від краху. Також розглядають можливість рятувати банки за рахунок вкладів компаній.

Про це заявив заступник міністра фінансів РФ Олексій Мойсеєв, пише ТАСС. Водночас він уточнив, що застосування цієї норми поки під питанням, адже нині вивчають, наскільки реально застосувати такий механізм. Також вирішують, які суми вкладів вважатимуться великими – від 100 млн рублів чи від 1 млрд рублів, або ж від іншої суми. Варто зазначити, що шляхом примусової конвертації власники коштів стануть акціонерами банків.

Про застосування конвертації вкладів багатіїв у капітал банків заговорили ще минулого року, коли в Росії почали активно "лопатися" фінустанови. Відповідно зросли витрати Агентства зі страхування внесків РФ, яке мало повертати кошти клієнтам неплатоспроможних банків. У 2015 році Центробанк Росії позбавив ліцензій понад 60 кредитних організацій. Тільки у "Внешпромбанку", ліцензію якого регулятор відкликав у січні 2015-го, розмір "дірки" перевищив 187 млрд рублів, пише РБК.

За оцінками глави "Сбєрбанку" Германа Грефа, в 2016 році втратити ліцензію може ще близько 10% російських банків.

Нагадаємо, за минулий рік прибутки російських банків упали втричі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції