У Баку проходить 4 енергетичний саміт

У саміті беруть участь керівники таких держав як Азербайджан, Україна, Грузія, Польща, Литва, Латвія, Естонія.

Також у роботі саміту беруть участь представники Європейської комісії, США, а також низки європейських держав. Планується, що ключовим питанням саміту стане тема євразійського нафтотранспортного коридору.

Президент Литви Валдас Адамкус ініціює запровадження посади спеціального представника Євросоюзу в рамках проекту Євро-Азійського нафтотранспортного коридору.

Про це він повідомив, виступаючи на засіданні енергетичного саміту в Баку. За його словами, таку посаду необхідно запровадити для подальшого розвитку ініціатив щодо використання нафтопроводу "Одеса-Броди" і його подальшої добудови в Європу.

Президент Литви також зазначив, що сподівається, що головування Чехії у Європейському Союзі сприятиме просуванню цієї ідеї. 

Очікується, що на саміті будуть розглянуті основні висновки і пропозиції за результатами техніко-економічного обґрунтування цього проекту, а також прийнято рішення щодо подальших кроків з його реалізації.

Перед початком саміту уповноважений представник президента України з енергетичний питань Богдан Соколовський зазначив, що вчора ввечері в Баку були заслухані результати і висновки ТЕО проекту коридору (Євро-Азійського нафтотранспортного коридору) і є "абсолютно обнадійливі висновки".

"Я сподіваюсь, що глави делегацій присутні тут приймуть рішення на підтримку подальших вже практичних дій з реалізації цього проекту", - сказав Соколовський.

Енергетичний саміт в Баку 14 листопада буде четвертим самітом у рамках Краківської ініціативи. Перший такий захід відбувся в Кракові у травні 2007 року, другий – у Вільнюсі у жовтні 2007 р., третій – у Києві в травні 2008 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: