У Білорусі почалась цукрова паніка

У Мінську цукор можна купити тільки в мішках по 50 кілограмів.

З початку тижня жителі Білорусі скуповують в магазинах цукор на тлі чуток про майбутнє його подорожчання, у багатьох магазинах цукру вже немає, в інших є тільки нерозфасований цукор, в 50-кілограмових мішках.

Жителі Мінська купують цукор мішками. Дефіцит спостерігається і в інших містах.

"Ситуація з цукром вже вкотре за цей рік примушує похвилюватися і підприємства торгівлі", - заявив перший заступник міністра торгівлі країни Олександр Забелло.

"Провиною усьому - чутки про збільшення ціни на цукор, хоча відомо, що до нового урожаю цукрового буряка цього точно не станеться, - пояснив він. - Традиційно саме в липні, коли починається період домашньої консервації, реалізація цукру максимальна. Але нинішнім літом закупівлі населенням цукру перевищили усі очікувані прогнози".

За словами замміністра, якщо звичайна реалізація цукру в Мінську складає 60-70 тонн в день, то тільки 21 липня було реалізовано 740 тонн.

"Щоб продати стільки цукру, довелося вивезти з оптових баз 12 вагонів цього продукту, роздати його по великих і дрібних торгових точках. Це навіть за фізичними мірками колосальний об'єм роботи", - констатував Забелло. "Тому бази вимушені працювати практично цілодобово", - додав він.

Коментуючи різке зростання цін на продукти, ,яке спостерігається у Білорусі з весни, заступник міністра сказав, що зростання цін, зокрема на основні продукти харчування, такі, як хліб, молоко і м'ясо, - це загальносвітова тенденція, яка, згідно з прогнозом фахівців, найближчими місяцями збережеться.

Нагадаємо, що інфляція в Білорусі за перше півріччя складе 33-34%, і країна, яка переживає економічну кризу, вийде у світові лідери за цим показником.

Як повідослялось, гостра фінансова, економічна та валютна криза у країні виникла через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Як повідомлялося, інфляція в Білорусі за перше півріччя складе 33-34%, і країна, яка переживає економічну кризу, вийде у світові лідери за цим показником.

Нагадаємо, в Україні за перше півріччя 2011 року споживчі ціни зросли на 9,2% порівняно з аналогічним періодом 2010 року. У червні 2011 р. проти травня 2011 споживчі ціни виросли на 0,4%, проти червня 2010 р. - на 11,9%.

Читайте також:

Білорусь виходить у світові лідери за темпами інфляції

Лукашенку оголосили "економічний джихад"

Світовий банк визнав економіку Білорусі нежиттєздатною

Білорусів попередили про інфляцію у 40%

"Бацька" визнав, що з емісією рубля переборщили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: