У Білорусі почалась золота і діамантова "лихоманка"

У Білорусі ажіотажний попит призвів до дефіциту діамантів і великих золотих злитків.

Через відсутність готівкового долара у Білорусі виник неабиякий попит і, як наслідок, дефіцит сертифікованих діамантів і золотих зливків вагою від 100 грамів до кілограма.

За словами представника державного банку Анатолія Дроздова, розібрали в першу чергу великі номінали. Зі зливками по граму, десять грамів проблем немає. Аналітики ринку запевняють, що дефіцит має тимчасовий характер і що зливки скоро знову з'являться в продажу.

Загалом у березні білоруси купили в Нацбанку 470 кілограмів золота проти 209 кілограмів, куплених за два попередні місяці, і 184 діаманти, порівняно з 263 діамантами, купленими в січні-лютому.

Нагадаємо, що національна валюта Білорусі девальвувала на 41% через величезний дефіцит торгового балансу.

Перша разова девальвація білоруського рубля сталася ще в 2009 році.

До цього курс білоруського рубля був 2200 за один долар США, а після 1 січня 2009 року Нацбанк Білорусі вирішив підняти курс до 2650 рублів за долар. Підвищення курсу американського долара було навмисно заплановане на Новий рік. Влада сподівлася, що населення, зайняте приготуваннями до свят, не кинеться до обмінників. Але з моменту цієї першої девальвації білоруська валюта ослабилася ще на 15%. А якщо рахувати падіння курсу рубля ще з 2008 року, то він ослабився приблизно на 41%.

За словами експертів, ця спланована девальвація повинна була знизити об'єми імпорту, а експорт - активізувати, і тим самим поліпшити дефіцит торгового балансу Білорусі. Але з цього нічого позитивного не вийшло - ситуація, навпаки, погіршилась.

Читайте також:

Білорусь накрила валютна паніка

Білоруський рубль обвалився на 41%

Лукашенко попросив фінансистів забути про "незрозумілий вільний ринок"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: