Білоруси платитимуть за "комуналку" по курсу долара

Влада Білорусі "заднім числом" прив'язала тарифи на послуги ЖКГ до офіційного курсу долара.

У Білорусі з 1 вересня 2011 року тарифи на електричну і теплову енергію для юридичних осіб і індивідуальних підприємців прив'язані до курсу долара, повідомили в уряді країни.

Відповідно до постанови Міністерства економіки Білорусі, формула розрахунку тарифів враховуватиме курс долара до білоруського рубля, встановлений Національним банком на день оформлення платіжних документів, і курс Нацбанку на день встановлення тарифів Міністерством економіки.

Постанова про нову систему ціноутворення gоки офіційно не опублікована і не набула чинності, тобто фактично прийнята "заднім числом".

Новий порядок формування тарифів, як вважають в уряді, дозволить компенсувати витрати постачальників ресурсів і виробників енергії, які безпосередньо залежать від коливань валютних курсів.

Як повідомлялося, влада Білорусі вирішила більше не утримувати курс національної валюти. Ці заходи, швидше за все, приведуть до чергової девальвації білоруського рубля - зараз офіційний курс складає близько 5 тис. руб. за долар, а ринковий - 8-9 тис.

Як відомо, фінансова криза, яка згодом переросла у загальноекономічну, у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

Інфляція в Білорусі досягла 70%

Білоруський рубль обвалився за день на 60%

Білорусі прогнозують інфляцію у 100%

Лукашенко пообіцяв населенню матеріальну допомогу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: