У Білорусі виник дефіцит сигарет

У Білорусі тютюнові вироби подорожчають на 50%. У магазинах вже виник дефіцит якісних та імпортних сигарет.

Білоруські курці не можуть запастися сигаретами напередодні подорожчання. Відсьогодні дві третини найменувань сигарет дорожчають у країні від 30 до 60%.

На прилавках магазинів переважно залишилися сигарети дешевого сегменту - "Прима", "Астра", "Мінськ", "Прем'єр". Сигарет дорожчого та преміум сегменту на прилавках практично немає. Така ситуація триває вже близько тижня.

Як розповів товарознавець одного з універсамів, сигарети елітних сортів білоруського виробництва, а також імпортні сигарети, магазини продавали з наявних складських залишків. Після початку валютної кризи імпортувати тютюнові вироби стало дуже накладно.

Дорогі сигарети відсутні в ресторанах, кафе і барах. У районних центрах такі ж складнощі з сигаретами, як і в білоруській столиці. Ситуація з дорогими сигаретами простіша лише у прикордонній зоні, де цигарки завозять із країн-сусідів.

Нагадаємо, що на початку червня уряд Білорусі оприлюднив свій план дій для подолання фінансової кризи.

Даний документ містить заходи з регулювання ситуації на валютному ринку, він, зокрема, передбачає скасування пільг із продажу іноземної валюти з метою "розширення доступу суб'єктів підприємницької діяльності до придбання іноземної валюти для обслуговування зовнішнього корпоративного боргу".

Планом також передбачено надання можливості сплати податків і зборів в іноземній валюті. Пропонується розширення сфери використання іноземної валюти при розрахунках з фізичними особами на території Білорусії.

Читайте також:

Білорусь оприлюднила план виходу з фінансової кризи

Білорусів попередили про інфляцію у 40%

Білорусь попросила у МВФ новий кредит

Влада Білорусі почала вручну регулювати ціни на продукти

Лукашенко звинуватив "братів-росіян" у білоруській кризі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: