У Білорусі заборонили підвищувати ціни на горілку

Влада Білорусі з метою недопущення неконтрольованого зростання цін на алкогольну продукцію призупинила на два місяці подорожчання горілки.

Влада Білорусі призупинила на два місяці подорожчання горілки. Відповідна постанову Мінекономіки країни призупинила на два місяці набуття чинності попередньої постанови Мінекономіки "Про встановлення граничних мінімальних цін на алкогольну продукцію міцністю понад 28%".

Постанова була прийнята за ініціативою концерну "Білдержхарчпром" з метою недопущення неконтрольованого зростання цін на алкогольну продукцію, передає ЛІГАБізнесІнформ.

У постанові, набуття чинності якої призупинили, говориться про те, що відпускні і роздрібні ціни на алкогольну продукцію міцністю понад 28%, формуються виробниками та імпортерами з урахуванням кон'юнктури ринку.

Тепер, до набуття чинності постанови, як і раніше застосовуватимуться фіксовані роздрібні ціни на горілку, відпускні ціни на спирт етиловий з харчової сировини і мінімальні відпускні ціни на алкогольну продукцію міцністю понад 28%.

Нагадаємо, що наприкінці травня уряд Білорусі відновив державне регулювання цін на ряд продуктів харчування.

Так, згідно з постановою уряду до 1 липня були заморожені ціни на рибу, чай, каву, деякі види ковбас, сири, основні види овочів і фруктів.

Як повідомлялося, фінансова криза у країні виникла через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

Влада Білорусі почала вручну регулювати ціни на продукти

Лукашенко звинуватив "братів-росіян" у білоруській кризі

Білорусів попередили про інфляцію у 40%

"Бацька" визнав, що з емісією рубля переборщили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: