У бюджеті-2019 обмежені можливості на підвищення пенсій і зарплат – Рахункова палата

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

40% доходів бюджету треба буде віддати за кредитні борги.

У Рахунковій палаті проаналізували проект державного бюджету України на 2019 рік і визнали, що майже половину доходів – 40% - доведеться віддавати за борги за кредитами. Відповідно зменшуються можливості для підвищення соцвиплат, пенсій, зарплат.

Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

"Більше 40% доходів державного бюджету належить сплатити на погашення й обслуговування державного боргу, що зменшує можливості бюджету для здійснення соціально-економічних видатків. А отже зменшуються можливості для підвищення пенсій, зарплат та соціальних виплат, а також для будівництва доріг, нових шкіл, лікарень, дитсадків і загалом розвитку інфраструктури", – сказав Пацкан.

Рахункова палата за результатами експертизи проекту закону про держбюджет затвердила і направила Верховній Раді відповідні висновки та пропозиції.

У проекті бюджету-2019 не розподілено між місцевими бюджетами 13 субвенцій на загальну суму 7 млрд грн. Зокрема, на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа", модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів, формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад. За окремими із цих субвенцій пропонується надати право Кабміну здійснювати такий розподіл.

"Рахункова палата у висновках щодо стану виконання закону про державний бюджет неодноразово зазначала про довготривале затвердження Кабміном розподілів субвенцій між місцевими бюджетами, що не сприяло здійсненню видатків у запланованих обсягах, тому ми запропонували передбачити розподіл цих коштів у законі про державний бюджет. Це б прискорило процес отримання і використання коштів на місцях", – зазначив голова Рахункової палати.

В умовах очікуваного підвищення тарифів на газ, доповнення переліків категорій населення та витрат, на які надаються пільги та житлові субсидії, у проекті бюджету передбачено зменшення 2019-го обсягу субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на здійснення цих видатків на 15,9 млрд грн, або 21,2%.

"Ці дані свідчать про зменшення кількості сімей, які отримають житлові субсидії. У цій ситуації кошти, які виділяються на субсидії, потрібно максимально ефективно використовувати. Щоби не було випадків, коли люди, які мають право на субсидію і дійсно її потребують, не потрапляють до реєстру субсидіантів, водночас у ньому продовжують бути недобросовісні одержувачі субсидії, які, декларуючи нульовий дохід, приміром купують новеньку автівку", – зазначив Пацкан.

Раніше повідомлялося, що Україна на мільярди не виконує держбюджет-2018 - грошей надходить менше, ніж планували.

ВідеоКабмін затвердив проект бюджету на 2019 рік

Кабмін затвердив і направив до парламенту проект бюджету на 2019 рік. Урядові фінансисти прогнозують наступного року зростання ВВП на 3 відсотки, зменшення інфляції до 7-ми відсотків. Мінімальна заробітна плата перевалить за 4 тисячі гривень. У держскарбницю планують назбирати 1,3 трильйона гривень.

Кабмін затвердив проект бюджету на 2019 рік

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції