У Черновецького пропонують штрафувати киян за невчасну оплату комунпослуг

Столичні чиновники скаржаться, що не мають реальних важелів впливу для того, щоб змусити киян вчасно платити за надані послуги ЖКГ.

Кияни заборгували за надані житлово-комунальні послуги з урахуванням заборгованості за попередні періоди більш як 300 млн грн. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції начальник Головного управління з питань цінової політики Київської міської державної адміністрації Василь Яструбинський.

За його словами, в 2006-2008 роках оплата за житлово-комунальні послуги з урахуванням погашення заборгованості становила більш як 100%, кияни почали активно повертати борги. Рівень розрахунків за поточні платежі становить 92-94%.

"Дійсно, є борг. І це борг населення, який склався вже історично, він становить на сьогодні більш 300 млн. грн.", – сказав Яструбинський.

Причиною виникнення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги він назвав популістську політику в країні.

Чиновник вважає, що на сьогодні немає реальних важелів впливу на людину, яка не платить за житлово-комунальні послуги. "Можна виграти суд, провести судове засідання, можна за судом зобов`язати заплатити, але реально прийти забрати майно, забрати квартиру неможливо. Навіть той механізм, який був реальним і достатньо ефективним, – пеня, депутати відмінили", – сказав Яструбинський.

На його думку, якщо нарахування пені відновлять, то "не буде боргу, тоді все буде більш-менш нормально".

Яструбинський пояснив, що влада столиці вирішила на 50% підвищити тарифи на ЖКП для населення, бо з міського бюджету до держбюджету вилучається 7,5 млрд грн. "Нам навіть частини, половини цього було досить, щоб і далі виділяти дотації теплопостачальним і водопостачальним організаціям, ЖЕКам, аби не підвищувати тарифи", – сказав він. При цьому, за словами Яструбинського, в бюджеті Києва не передбачено "жодної гривні" на дотацію тарифів.

Яструбинський також відзначив, що нинішні тарифи все одно не покривають собівартості надання житлово-комунальних послуг.

Нагадаємо, сьогодні, 15 липня, стало відомо, що Шевченківський райсуд Києва зупинив дію розпоряджень КМДА від 29 квітня 2009 року з приводу підвищення комунальних послуг у Києві.

Київська влада вже подала апеляцію на це рішення.

Читайте також:

Суд скасував підвищені комунальні тарифи в Києві

У Черновецького оскаржили призупинення дії комунальних тарифів

Кличко закликає киян повстати проти тарифів на житло

У Києві збільшилися тарифи у 8 разів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: