У "чорнобильському" держагентстві виявили фінансових махінацій на 120 мільйонів гривень

Керівництво та інші посадові особи систематично отримували завищені оклади, премії та різні надбавки

У Державному агентстві з управління зоною відчуження та підприємств, що належать до сфери його управління, виявили фінансових порушень на 120 млн грн.

Такі дані оприлюднила Держаудитслужба, яка провела в "чорнобильському" агентстві ревізію за чотири з половиною років – із 1 жовтня 2011 року до 1 квітня 2016-го. Через порушення фінансового законодавства підприємства недоотримали 80 млн грн. Ще 40 млн грн – це зайве використання бюджетних коштів.

У Держаудитслужбі розповіли про випадки порушень.

"У штаті ДСП "Чорнобильська АЕС" налічується близько 2,5 тис. Працівників. Це підприємство для демонтажу обладнання уклало низку договорів на суму близько 100 млн грн із приватними структурами. За умовами договорів увесь демонтований брухт мав бути повернутий ДСП "Чорнобильська АЕС". Загальна вага обладнання, що підлягало демонтажу, складала близько 12 тис. тонн, з якого ДСП "Чорнобильська АЕС" повернуто лише 5 тис. тонн брухту. ДСП "Чорнобильська АЕС" пояснює це тим, що 7 тис. тонн брухту захоронено через його забруднення. Водночас документів, які б це підтверджували, державним аудиторам не було надано, що може свідчити про ймовірну реалізацію згаданого брухту, ринкова вартість якого становить близько 50 млн грн", – ідеться в повідомленні.

Крім того, керівництво та інші посадові особи систематично отримували завищені оклади, премії та різні надбавки. Це призвело до розтрати 23 млн грн бюджетних коштів.

Також "через неналежний контроль Держагентством з управління зоною відчуження та керівниками підпорядкованих структур за діяльністю підрядних організацій, ці організації, штучно завищивши обсяги виконаних робіт або не виконавши їх узагалі, незаконно отримали понад 11 млн грн".

Під час перевірок також виявили кілька підрозділів, які дублюють функції, тож аудитори пропонують їх ліквідувати. Про виявлені порушення повідомили в Кабмін, а також матеріали передали для розслідування в СБУ.

Тим часом у Чорнобилі з'явились претенденти на будівництво сонячних електростанцій.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: