У Давосі придумали, як убезпечити банки від кризи

Провідні банкіри підтримали ідею створення фонду допомоги банкам, збір до якого платитимуть самі фінустанови.

Ідея спеціального збору, яким будуть обкладатися фінансові інституції для формування фонду допомоги банкам на випадок майбутніх потрясінь, підтримана на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Політики і банкіри в цілому висловлюються на користь цієї ініціативи, а керівництво Міжнародного валютного фонду (МВФ) називають її практичною.

Якщо ідея буде реалізована, то саме ці кошти, а не гроші платника податків, стануть у майбутньому засобом порятунку банкам, що потрапили в скрутне становище залишатися на плаву.

Таким чином, в майбутньому можна буде уникнути повторення ситуації останньої фінансової кризи, коли уряди різних країн світу витратили на допомогу банкам мільярди і мільярди доларів з бюджетних коштів.

Пропонований збір багато хто вважає більш реалістичним виходом, ніж введення податку на фінансові транзакції, який часто називають "податком Тобіна" і який протягом деякого часу обговорювалося, але не зміг завоювати розум і серця зацікавлених сторін.

Зокрема, цей податок, який запропонували уряду Великої Британії та Франції, не знайшов підтримки в Сполучених Штатах.

Що стосується спеціального збору, то його називають більш працездатним варіантом - і не в останню чергу тому, що його підтримують деякі провідні банкіри.

Йозеф Акерманн, виконавчий директор Deutsche Bank, виступає за створення "європейського фонду порятунку і вирішення проблем"; в тому ж ключі висловлюється і глава британського банку Barclays Боб Даймонд, і лідер найбільшої британської опозиційної партії, Консервативної, Девід Камерон.

"Ми готові розробити новий міжнародний збір з банків з метою захисту платника податків від необхідності платити за рахунками у разі настання банківських криз", - сказав лідер торі, звертаючись до учасників Давоської зустрічі.

Подібний збір - лише одна з багатьох пропозицій, що висуваються керівництвом Міжнародного валютного фонду, які будуть представлені міністрам країн Великої двадцятки в квітні.

При цьому заступник виконавчого директора МВФ Джон Ліпскі попередив: узгодити деталі такої схеми може бути не так-то легко. "Потрібно розумно підійти до питання визначення ризику, проти якого намагаєшся застрахуватися", - пояснює він.

Як повідомлялося, у Давосі керівники найбільших банків США і Великобританії планували провеститаємну зустріч з британським міністром фінансів Алістером Дарлінгом.

На зустріч запрошені топ-менеджери британських HSBC, Barclays і Standard Chartered, а також американських JP Morgan і Morgan Stanley. Банкіри мають намір обговорити банківську реформу, яку кілька днів тому ініціював президент США Барак Обама.

Уряд Сполучених Штатів вже запропонував ввести на великі банки податок, за допомогою якого можна було б повернути хоча б деякі з коштів, витрачених на програму допомоги банкам, а всього таких коштів тільки в США було виділено 700 млрд доларів.

Читайте також:

Тимошенко в Давосі порівняли з героїнею "Аватара": "Ви вся така зелена"

У Давосі пройде секретна зустріч банкірів

У Давосі представлений план глобальної мережі фінбезпеки
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: