У Давосі відкрилася зустріч Світового економічного форуму

Щорічна зустріч СЕФ триватиме до 31 січня. Цього року в щорічних зборах в Давосі візьмуть участь близько 2,5 тис. осіб, що з'їхалися на форум з 90 країн.

Президент Франції Ніколя Саркозі відкрив 40-у щорічну зустріч Світового економічного форуму (СЕФ) в Давосі закликом перебудувати капіталізм. З відповідною заявою він виступив перед учасниками зборів.

На відкритті форуму французький президент закликав всіх зробити висновки з нинішньої кризи. На його думку, кожен повинен понести відповідальність за наслідки кризи відповідно до тієї ролі, яку він зіграв в її виникненні. Він закликав змінити банківські і регулюючі правила, щоб скоротити економічні ризики і масштаби спекуляцій. Саркозі також підтримав американського президента Барака Обаму в його наступі на банківський сектор. "Надмірні надприбутки терпіти більше не можна", - підкреслив він, чергового разу висунувши ідею податку на фінансові транзакції, з якого б фінансувалася боротьба з бідністю.

В той же час, Саркозі зазначив, що альтернативної системи ринковій економіці на даний момент не існує. Від капіталізму нікуди не подітися, але його треба "переінакшити", перебудувати. "Ми повинні запитати себе, який капіталізм ми хочемо?" - звернувся французький Президент до присутніх і до себе зокрема. Варто зазначити, що заявлена тема форуму цього року - "поліпшити стан планети: переосмислити, перепланувати, перебудувати".

Щорічна зустріч СЕФ триватиме до 31 січня 2010 р. Цього року в щорічних зборах в Давосі візьмуть участь близько 2,5 тис. осіб, що з'їхалися на форум з 90 країн.

Політична та економічна еліта світу з’їхалася до Швейцарії, щоб віднайти рецепт боротьби з рецесією.

Гасло цьогорічного форуму: Rethink, Redesign, Rebuild ("Поліпшити стан планети: переосмислити, перепланувати, перебудувати світ").

Барак Обама вирішив захід проігнорувати. Не приїдуть також Володимир Путін, Ангела Меркель і багато учасників–банкірів, зокрема глави JP Morgan Chase і Goldman Sach. Представники Citigroup, Credit Suisse, UBS і Morgan Stanley хоч і приїдуть до Швейцарії, але обмежаться роллю спостерігачів.

Всього ж форум збере 2500 учасників - лідерів найбільших компаній світу, урядів, міжнародних і неурядових організацій, відомих економістів. Україну на Давосі представлятимуть Юлія Тимошенко, Віктор Янукович, Віктор Пінчук, Сергій Тігіпко та інші.

Однією з найактуальніших тем форуму обіцяє стати обговорення ризиків суверенних дефолтів. Уряди багатьох країн закачали в національні економіки великі кошти, щоб стимулювати споживання і економічне зростання.

Читайте також:

Ювілейний 40-й форум в Давосі почне перебудову світу

Янукович і Тимошенко відвідають Давоський форум

Давоський форум розпочався із самогубства

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: