У Давосі відкривається Світовий форум-2011

Світовий економічний форум у Давосі-2011 проходить під девізом "Спільні норми для нової реальності".

У середу в швейцарському містечку Давос відкривається черговий економічний форум. Цього року він проходить під девізом "Спільні норми для нової реальності".

За 40 років існування Світовий форум, за влучним висловом його засновника Клауса Шваба, перетворив тихий гірський курорт на якийсь "мініатюрний аналог всього світу, завдяки якому за п'ять днів вдається поглянути на актуальні проблеми людства і зміну розстановки сил".

А зміна розстановки сил дійсно стає помітною: на чинний форум Індія посилає делегацію до 140 осіб, Китай також розширює присутність, хоча дещо знижує рівень представництва у порівнянні з минулим роком.

На порядку денному щодня є заходи, дискусії, присвячені Китаю або Індії: "Майбутнє китайського підприємництва", "Вплив Китаю на світову торгівлю і економічне зростання"; "Індія: майбутнє змін" – буде обговорюватися питання: "як Індія зможе розвиватися швидше, ніж Китай?" Більше того, в програмі є й виставка індійського мистецтва і вечір "Боллівуда".

І ні в кого не виникає сумнівів, що цей "зсув політичної та економічної потужності із Заходу на Схід та з Півночі на Південь", про який казав Клаус Шваб, вже відбувся, хоча ніхто поки не ставить під сумнів лідерство США в сучасному світі.

На Давосі не ухвалюють жодних формальних рішень. Це - місце обміну думками й ідеями між державними діячами й чільними політиками, представниками бізнесу, громадянського суспільства і засобів інформації, творцями нових технологій чи духовними та культурними лідерами.

Але вже не раз ставалося, що саме їхні зустрічі в Давосі давали важливі результати внаслідок досягнутих там домовленостей. Так було в середині 1990-х років, коли група російських олігархів саме на цьому зібранні домовилася про переобрання Бориса Єльцина на президента Росії. Так само Давос свого часу відіграв свою роль і в близькосхідному мирному процесі, і в примиренні в Південній Африці.

Участь у "Давосі", як коротко називають щорічні зібрання форуму, беруть близько 2 з половиною тисяч "найважливіших людей світу". Уже традиційно має свою програму й Україна, яку цього разу представляє в першу чергу чинний президент Віктор Янукович.

Він разом із колегою з Польщі Броніславом Коморовським проведе вже сьомий "український ланч", на якому обговорюватимуть роль футбольного чемпіонату Євро-2012 у розвитку обох держав. А Фонд Віктора Пінчука, який є співорганізатором цього заходу, проведе ще й уже четвертий круглий стіл із питань благодійності.

Головна ж тема цьогорічної зустрічі в Давосі - "Спільні норми для нової реальності".

"По-перше, зрозумійте, що існує нова реальність. Існує нова економічна реальність, у якій у деяких частинах світу зростання йде значно швидше, ніж у минулому, і ці ринки, що розвиваються, ведуть перед в економічному видужанні всього світу, а є частини світу, які історично були рушіями зростання, а зараз не вибиваються допереду в період економії — це переважно Захід. Ось така ця нова реальність. А є ще й нова політична реальність. Ми живемо в добу WikiLeaks, і ми живемо в добу дуже складних глобальних викликів, у яку нам дуже потрібні нові партнерства, щоб упоратися з цими глобальними питаннями, особливо з глобальними ризиками. Це нова реальність", - пояснив Лі Говелл, директор-розпорядник і голова програмного відділу Світового економічного форуму.

Але крім проблем економічних, які, власне, заявлені в назві форуму в Давосі, особливе місце займають дискусії і зустрічі в кулуарах, де обговорюються політичні питання.

Безумовно, після подій у Москві, особливе значення придбають проблеми безпеки та боротьби з тероризмом. Додана також пленарна дискусія: "Туніс - перелом чи цунамі?"

Важливе місце приділять соціальним питанням, пов'язаним вже не з наслідками кризи та рецесії, але заходів з посилення економії в багатьох розвинених країнах через дефіцити бюджету або зростаючу інфляцію, яка особливо помітна в країнах, що стрімко розвиваються.

Читайте також:

Янукович поїде на економічний форум в Давос за грошима

Світовій економіці потрібно 103 трлн доларів для виходу з кризи

Сорос: у 2020 Китай стане лідером і скине США

ПАР приєдналася до союзу Бразилії, Росії, Індії і Китаю

ВідеоУ Давосі відкривається Світовий форум-2011

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: