У держбюджеті знайшли дірку у 100 мільярдів

За прогнозами Нацбанку, дефіцит держбюджету в 2010 році становитиме близько 107 мільярдів гривень. Однак це не загрожуватиме макроекономічній стабільності.

Дефіцит держбюджету в 2010 році становитиме близько 107 мільярдів гривень.

Такий прогноз зробив виконавчий директор НБУ з економічних питань Ігор Шумило.

"5,5% від ВВП становитиме дефіцит загального бюджету, 1% припаде на дефіцит "Нафтогазу", 1,8% - на рекапіталізацію банківської системи (якщо вона не буде здійснена цього року, то виділені на це гроші можуть перейти в наступний рік), 1,5% - це ПДВ-облігації", - відзначив представник НБУ.

При цьому він констатував, що в нинішньому році динаміка основних бюджетних показників (дефіциту і випуску боргових зобов'язань, у тому числі ПДВ-облігацій), відповідає критеріям, передбаченим Меморандумом із МВФ, і не загрожує макроекономічній стабільності.

На думку Шумила, за умови ненарощування державного боргу обслуговування існуючих зобов'язань навіть з урахуванням пікових виплат у 2011 і 2013 роках (53,5 і 55 мільярдів гривень відповідно) є реальним. При цьому чиновник підкреслив, що важливим завданням для держави є не перевищення показника в 40% у співвідношенні держборгу до ВВП.

За словами виконавчого директора НБУ, Україна повинна зменшити частку перерозподілу ВВП через бюджет до 30-35% (зараз цей показник досягає 50%).

"Це не значить скорочення витрат. Економіка повинна рости більш високими темпами, ніж ростуть бюджетні витрати, щоб ці ресурси залишалися в економіці. У т.ч. для того, щоб розвивався фондовий ринок", - відзначив Шумило.

Нагадаємо, загальна сума доходів держбюджету за січень-жовтень 2010 року становила 185 236,8 млн гривень, що на 37 466,5 млн гривень, або на 25,4% більше, ніж за відповідний період 2009 року.

Читайте також:

Доходи держбюджету-2010 виросли на чверть

Дефіцит українського бюджету виріс до 100 мільярдів

Азаров запевнив, що більше кредитів не просить

Рада скоротила витрати держбюджету-2010

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: