Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У ДФС відхрестилися від особистого штрафу главі "Нафтогазу" на 8,3 мільярда гривень

У фіскальній службі пояснили, що штраф виписаний не особисто керівнику, а компанії.

Штраф у розмірі 8,3 млрд грн повинна сплатити НАК "Нафтогаз України", а не особисто її керівник Андрій Коболєв - за несплату ПДВ під час закупівлі 2,4 млрд кубометрів газу в російського "Газпрому" 2015 року.

Про це сказав начальник енергетичної митниці Ігор Піковський, передають "Українські новини".

"Штраф не на Коболєва. Згідно зі ст. 4 Митного кодексу, штраф - на підприємство, де вказується керівник або особа, яка виконує його обов'язки. В цьому випадку, НАК "Нафтогаз України" та її керівник Андрій Коболєв", - зазначив Піковський.

Він пояснив, що в постанові Державної фіскальної служби про накладення штрафу вказане громадянство Коболєва, бо, мовляв, це відповідає бюрократичній формі документа.

"Це така форма документа. Чому громадянин України? Тому що, наприклад, в "Укравтодорі" керівник підприємства - не громадянин України", - сказав Піковський.

Розмір штрафу становить 8,3 млрд грн, оскільки відповідно до ст. 485 Митного кодексу він стягується в розмірі 300% від несплаченої суми.

Піковський додав, що якщо у "Нафтогазі" не згодні з рішенням про штраф, то компанія може оскаржити його в центральному апараті ДФС. А якщо апарат ухвалить рішення на користь заявника і залишить у силі рішення митного органу, то НАК може звертатися до суду.

Нагадаємо, Коболєв повідомив, що отримав від ДФС два персональні штрафи на суми 7 млрд грн та 1,3 млрд грн.

"Тобто я (як фізична особа) повинен сплатити 8,3 млрд грн "не пізніше п'ятнадцяти днів". Підстава, зазначена в тексті постанови, "не забезпечив можливість подання додаткової митної декларації з повним пакетом товаросупроводжуючих документів". Реальна причина - відмова "Нафтогазу" оформлювати та оплачувати природний газ, який ВАТ "Газпром" контрабандно постачав на тимчасово окуповані території Донецької та Луганських областей. Саме тому ми досі й не можемо надати весь пакет документів, оскільки не будемо платити за газ, який не замовляли і не споживали, але на якому наполягає "Газпром", - написав Коболєв у Facebook.

Ще в грудні Стокгольмський арбітраж ухвалив рішення, відповідно до якого за всі обсяги газу, які російський "Газпром" самовільно постачає на окуповані території Луганської та Донецької областей, "Нафтогаз України" платити не повинен.

Залиште свій коментар

Вибір редакції