Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Дніпрі готують найбільший в українській історії колективний позов проти банку

Автори позовної заяви хочуть судитися через імовірний витік клієнтських даних Приватбанку до РФ.

Українська юридична практика може отримати перший прецедент об’єднання великої кількості людей у судовому захисті своїх прав супроти компаній-гігантів. Фігурантом цього процесу має всі шанси стати Приватбанк, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Проект позовної заяви вже став популярною темою дискусій в Інтернеті, а Приватбанк порадив своїм клієнтам не передавати власну банківську інформацію невідомим сайтам. Авторами позову виявилися адвокати з Дніпра, котрих обурила інформація про потрапляння клієнтської бази банку до Росії. Через це восени у ЗМІ з’явилася переписка працівників служби безпеки Привату, котра підтверджувала передачу імен, номерів телефонів та інших даних клієнтів до РФ. "Там же рахунки і громадських організацій, і волонтерів, і солдатів, які воюють. Тобто це недопустимо", - вважає представник адвокатського об'єднання Андрій Ярмольський.

ВідеоНа "Приватбанк" готують найбільший в українській історії колективний позов

Хочуть судитися з банком через імовірний витік клієнтських даних до Росії. Автори позовної заяви кажуть, що у світі такі звернення звична практика. Люди об'єднуються, щоб спільно боротися зі світовими компаніями-гігантами. А от в українській юридичній практиці такого ще не було.

На "Приватбанк" готують найбільший в українській історії колективний позов

У Приватбанку інформацію про несанкціоновану передачу даних заперечують. "Не зафіксовано жодної передачі даних кудись, тим більше за кордон", - твердять у фінустанові. Водночас восени у банку проводило аудит міжнародне детективне агентство, регіональний офіс розташований в Російській Федерації. Туди й пішли начебто цілком легально дані, і стосуються вони тільки невеликої кількості клієнтів. Однак адвокати переконані, що мають достатню доказову базу, аби перемогти в суді. Мету позову вони вбачають у створення прецеденту. "Для нас завдання номер один – це прецедентність цього позову. Якщо ми зможемо його на такому рівні масштабному виграти в суді – це вже дуже великий плюс", - кажуть вони. Та пояснюють, що у світі колективні позови є звичайною практикою, а в українських реаліях – винятком. Із цим твердженням погоджуються навіть у Приватбанку. "Це дуже цікавий прецедент. Такого в юридичній практиці нашій, мабуть, іще не було", - зізналися банкіри.

Адвокати обіцяють, що позов подадуть, щойно до справи долучаться тисяча клієнтів Привату. Позиватися уже згодилися кілька сотень людей, і ця цифра продовжує зростати.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції