У Дніпропетровській області видобуватимуть золото

Концерн "Південьруда" отримав право на розробку родовища "Золота Балка", що розташоване на території Солонянського району.

У Дніпропетровській області концерн "Південьруда" видобуватиме золото. Рішення про надання спеціального дозволу на видобуток золота був прийнятий депутатами Дніпропетровської облради вчора на сесії обласної ради.

Концерн "Південьруда" отримав дозвіл на геологічне вивчення породи і розробку родовища "Золота Балка", що розташоване на території Солонянського району.

Як відомо, будувати плани з видобування золота з українських чорноземів почали ще у 1996 році, коли прийняли державну програму "Золото України". За цим документом, до 2005 року країна мала б щорічно отримувати до 600 кілограмів золота власного видобутку. Однак відкрита трьома роками пізніше Мужіївська фабрика-рудник продемонструвала, що "копати" золото швидко не вдасться.

Навіть у найкращі роки своєї роботи вона не змогла наростити обсяги видобування в повні двісті кілограмів. Згодом було прийнято закон України "Про затвердження Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2010 року" (від 22 лютого 2006 року № 3458-IV). Але незважаючи на всі ці документи, держава так і не спромоглася отримати постійного стабільного видобутку золота із власних надр, хоча потенціал для цього існує.

У вищезгаданому законі головними золотоносними провінціями країни названо Карпати, Донбас та Український щит. Так, у Карпатах розвідані запаси золота становлять майже 55 тонн (на родовищах Мужіївське та Сауляк), а потенційні – близько 400 тонн. Але й це не все: на Закарпатті чималі запаси срібла (5,5 тисячі тонн), свинцю (2,7 мільйона тонн), цинку (5,3 мільйона тонн).

Скільки ж золотого добра сховано у надрах Донбасу, точно не знає ніхто, бо геологічної розвідки держава там не проводила. За даними ж, поданими в законі, там міститься не менше 400 тонн золота. На Українському щиті загальні золоті ресурси оцінили в 2 400 тонн. З них понад 620 тонн золота зосереджені у шести родовищах: Майське, Клинцівське, Юр'ївське, Сергіївське, Балка Золота та Балка Широка.

Читайте також:

Світ може повернутися до "золотого стандарту"

У Росії пішли шляхами Гіммлера і добуватимуть золото з диму

 У Росії з'ясували, що золото Центробанку іржавіє, якщо зарити його під дубом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: