У Донецьку ввели податок на житло

Жителів Донецька "порадували" податком на нерухомість. Оподатковуватися будуть квартири з площею понад 120 кв м і будинки - 250 кв м.

Податок на житлову нерухомість встановила міська рада Донецька. Таке рішення прийняли депутати сьогодні, 15 квітня, під час чергової сесії.

Ставка податку складе 1% від мінімальної зарплати на кожен квадратний метр квартири у багатоповерховому будинку, і 2,7% - на кв м приватного житлового будівництва, пише Зеркало Недели.

Жителям Донецька доведеться сплачувати податок на нерухомість щороку. Від сплати звілнюються гуртожитки, будинки державної і комунальної власності, а також житлова нерухомість багатодітних сімей і дитячих будинків сімейного типу.

Важливе уточнення щодо нового податку зробив мер Донецька Олександр Лук'янченко. Так, за його словами, оподатковуватися будуть тільки квартири площею понад 120 кв м і приватні будинки - понад 250 кв м. "Тобто, 90% житла в місті не потрапляють під це рішення", - запевнив градоначальник.

Спрогнозувати, які кошти отримає бюджет міста від нововведення, мер не зміг.

Новий податок буде стягуватися з 1 січня 2012 року. До цього в місті ще потрібно провести підготовчу роботу, у тому числі і інвентаризацію житлового фонду.

Нагадаємо, що податок на нерухомість намагалися ввести на загальнодержавному рівні ще у 2010 році. 

Тоді парламентський комітет з питань податкової та митної політики прийняв рішення відтермінувати на рік введення такого податку через відсутність єдиної бази реєстру нерухомості в Україні.

За парламентським законопроектом платити за нерухомість повинні власники квартир з площею понад 120 кв м, і будинків з площею понад 250 кв м.

Далі включається прогресивна шкала: якщо будинок більше 500 метрів квадратних, то потрібно платити ще в 2,5 рази більше. Це саме стосується квартир, площею більше 300 метрів.

Читайте також:

Киянам треба 39 років відкладати зарплату, щоб купити квартиру у столиці

Податок на нерухомість приймуть тільки через рік

Азаров: тягар податків ляже на багатих

За кожен зайвий метр українців можуть змусити платити по 10 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: