У Фонді держмайна пояснили, чому вимога працювати на вугіллі може стати "смертним вироком" для "Центренерго"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Фонді держмайна запропонували уряду змінити рішення.

Використання "Центренерго" виключно вугілля для виробництва електрики в Україні до кінця 2020 року може призвести до появи додаткового боргу щонайменше на 2,2 млрд грн. Оскільки компанія втрачатиме 30 копійок на кожній кіловат-годині електроенергії.

Таку думку висловив очільник Фонду державного майна Дмитро Сенниченко у своєму Facebook.

За його словами, наразі на підприємстві мільйонні заборгованості. І правоохоронці мають дати оцінку попередньому періоду роботи "Центренерго". Водночас, Сенниченко вважає, що за умови використання "Центренерго" газу собівартість кіловат-години становитиме 83 копійки. Якщо використовувати лише вугілля – ціна кіловат-години сягне 1,2 гривні. Водночас, за 2019 рік чистий збиток підприємства сягає 1,9 млрд гривень.

"І вирішити багаторічну проблему усіх шахт за рахунок напівзбанкрутілого іншого державного підприємства – точно не мудре рішення. Розпорядження Кабміну від 17.06.2020 про те, щоб зобов’язати "Центренерго" закуповувати вугілля "вітчизняного" виробника замість газу – це, на жаль, смертний вирок підприємству, адже за цих умов "Центренерго" буде втрачати по 30 копійок на кожній кіловат-годині електроенергії", - йдеться в його повідомленні.

За словами голови Фонду, вирішити цю ситуацію можна завдяки "комбінованій паливній моделі" із домішуванням дешевого газу. Наразі ФДМ чекає на рішення уряду щодо цього питання, а також стратегії поліпшення ситуації у вугільній галузі від Міністерства енергетики.

"Використання виключно вугілля до кінця року призведе до нарощування додаткового боргу щонайменше на 2,2 млрд гривень, що остаточно поставить на "Центренерго" хрест. Тому ми запропонували КМУ змінити рішення від 17.06.2020 року таким чином, щоб ми закуповували вугілля лише державних шахт, а не будь-яких вітчизняних. Чекаємо на рішення Кабміну щодо цього питання, а також стратегії оздоровлення вугільної галузі від Міністерством енергетики", - додав Сенниченко.

Нагадаємо, раніше очільник уряду Денис Шмигаль заявив, що ситуцація в енергетиці складна і шахтарське питання містить багато складових, серед яких є і нерентабельність копалень, і соціальні проблеми в містах, які прив’язані до шахт у разі закриття останніх, і потреби української системи у вітчизняному вугіллі.

Зазначимо, через скорочення обсягів виробленої електроенергії держпідприємство НАЕК "Енергоатом" щодня втрачає понад мільйон доларів. За даними нардепа Сергія Нагорняка, станом на перше червня в Україні з 15 енергоблоків працюють десять, а п'ять із них мають обмеження. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції