Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У "Газпромі" не мають наміру оскаржувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо суперечки з "Нафтогазом"

Рішення арбітражу вступило в силу.

Російська компанія "Газпром" не має наміру оскаржувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо суперечки з "Нафтогазом України".

Про це заявив заступник голови правління концерну Олександр Медведєв, передає "Інтерфакс".

"Там нічого нового немає. Рішення арбітражу вступило в силу. Оскаржити? А навіщо?" - сказав він.

ВідеоЯк рішенням Стокгольмського арбітражного суду Росія втратила за один день 75 мільярдів доларів

Після анексії Криму та початку війни на Сході України Україна перестала платити за газ Росії за грабіжницькою формулою. І "Газпром" подав до суду, плануючи отримати 56 мільярдів доларів українських боргів. 22 грудня Стокгольмський арбітраж офіційно підтвердив – Україна не повинна повертати Росії цей борг. До того ж, "Нафтогаз" не повинен платити "Газпрому" за той газ, який спожили самопроголошені республіки ДНР та ЛНР.

Як рішенням Стокгольмського арбітражного суду Росія втратила за один день 75 мільярдів доларів

31 травня 2017 року у Стокгольмі винесли проміжне рішення щодо газової суперечки між українською і російською компаніями. 7 листопада 2017 року "Газпром" подав до Апеляційного суду округу Свеа (Швеція) заяву про оскарження цього рішення та його часткове скасування.

В кінці грудня було винесено остаточне рішення. Стокгольмський арбітраж ухвалив рішення щодо інших зустрічних позовів "Нафтогазу" і "Газпрому" щодо закупівлі Україною газу в Росії. Зокрема, арбітраж скасував умову "бери або плати" на суму 56 млрд доларів за 2012-2017 роки, а також знизив вартість російського газу для України на 27,4% - з 485 доларів за тисячу кубометрів до 352 доларів, до ринкової.

Обов'язкові річні обсяги закупівлі газу "Нафтогазом" у "Газпрому" знижені в десять разів – з 52 млрд кубометрів до 5 млрд кубометрів. Одночасно "Газпром" зазначає, що "Нафтогаз" повинен виплатити Росії 2 млрд доларів.

наслідки рішення по "Газпрому"
Нафтогаз України

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції